Sari la conținut

Curatenia de primavara-vara


Stefan

Postări Recomandate

@Sian

 

Cu minus ori fara, tot aia este pentru mine, nu ma va face sa imi exprim ideile, sau am propuneri, samd.

De acord cu partea sa le dam o sansa, daca ma crezi ca am citit regulamentul in treacat, asa e romanul "nepasator" cand e vorba de reguli. Pana nu vede "you are not alowed to do this" cand apasa pe tasta enter - nu prinde la minte.

Dar sincer ce punct de vedere poti sa ai pe un topic bun, daca nu ai cunostiinte sau daca nu demonstrezi ca poti posta ceva pertinent si la subiect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Andrei, dpmdv, eroarea in care esti are mai multe laturi:

- nu se pune doar problema sa dai tu (forumu) o sansa oamenilor (populatiei), ci sa iti dea si tie oamenii o sansa (incearca sa aprofundezi);

- interdictii, o sa gasesti peste tot, omul trebuie sa se exprime undeva liber, poate asta este si unul din sensurile forumurilor;

- cat despre asta ... "daca nu ai cunostiinte sau daca nu demonstrezi ca poti posta ceva pertinent si la subiect" ...ce sa zic? cine stabileste daca are sau nu cunostiinte? tu? sau cine? un comitet adhoc? si ...in fata cui trebuie sa demonstreze omul ala ceva? in fata clasei? pai ce, o fi vrunu prea breaz pe aici ca sa dea note si bilet de intrare?

- cat despre asta ..."sa se completeze un chestionar in mod obligatoriu in care se precizeze anumite chestii legate de interesul spre forex" ... este utopie, cica "anumite chestii legate de interesul pentru forex" ...adica sa ii masuram interesul? cum il masuram? poate la inceput are un interes limitat si apoi ii creste; ce facem? nu il lasi sa posteze decat dupa ce trece de o anumita valoare?

Andrei, sincer nu se poate asa ceva. Farmecul consta tocmai in libertatea de a te exprima (in cadru unor regulii de bun simt, care sunt stipulate prin regulament).

... si intre noi fie vorba, nu toti cei care pun intrebari/probleme aparent "puerile" sunt nepregatiti (cum zici tu). Sa nu ai surpriza si sa iti puna vrunu sub nas un statement pe vro 2 ani cu profit constant si sa iti inchida gura (tie sau mie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Sec

 

Eu am propus nu am dat cu parul, daca este ceva interesant in propunere ok, daca nu - iarasi ok, nu e nici o problema. Iar despre ultima parte, referitor la ce ai mentionat, pot spune ca sunt mandru daca printre noi se afla membri care tac si fac si ma inclin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

@Stefan

 

Mersic pt chestia rezolvata de pe PM. Merge perfect acum. Nu e vorba (doar) de "politie", pt mine este si un mod mai rapid de a gasi posturile unuia sau altuia, pt ca la profilul unui membru arata doar ultimele posturi, pe cand toolul respectiv le arata pe toate. Sarutmana.

 

Acuma, daca nu te-ai plictisit de mine, hihi, poate ne scapi se de diacriticele care apar ca naiba in motivatiile de la rating, ori daca nu se poate, atunci sa stie fiecare:

 

Nu folositi diacritice la motivatiile care le dati voturilor (pozitive sau negative) pt reputatie. Eu am scapat cateva î-uri şi ă-uri intr-o motivatie de asta si arata ca naiba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Pun si ultimele doua propuneri pe lista pentru noua versiune a forumului. Apropo, oficial se pare ca se va lansa pe 1 iunie. Dupa asta va mai dura probabil doua saptamani pana voi face update-ul si pe vamist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Da, vor fi doua (sau mai multe daca va fi nevoie). Nu mai facem poll :D

 

Pentru chestia cu intrebatul lui X de vremea in Xlanda poate facem private chat. Inca nu m-am hotarat pentru ca daca va avea si functie de private chat, va fi alt engine. Si nu va mai fi vizibil pe toate paginile de pe forum cum e asta (si imi cam place sistemul asta cu chatul vizibil mereu in header)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.