Sari la conținut

Curatenia de primavara-vara


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

@tradelover, ai cateva exemple de linkuri care nu mai functioneaza? Spuneai la un moment dat ca ar fi niste linkuri care nu mai merg de cand am facut ultimul update. Am facut acum ceva modificari si vreau sa verific daca s-a rezolvat. Am testat cu cateva si merge, dar as vrea sa testez si cu cele facute de tine.

 

Urmeaza sa rezolv si cu search-ul. Nu am reusit sa ma inteleg cu cei de la IPB ca sa ma ajute sa fac search-ul sa functioneze cu functia care afiseaza ultimele postari, asa ca voi incerca sa gasesc alta solutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

In general existe trei (sau poate patru) formate diferite de linkuri, "rămăşiţe" de prin update-urile anterioare ale forumului. De cand cu ultima versiune, linkurile intr-unul dintre formatele vechi (nu stiu exact care) nu mai merg. De asemenea nu mai merg linkurile la posturile care au fost mutate in arhive (nu stiu daca IPB-ul e asa de destept sa isi vaneze si modifice toate linkurile atunci cand muti un post).

 

Aceasta era situatia inainte de a face tu corecturile de care spui. Ulterior nu am mai verificat, da-mi ceva timp. Daca gasesc vreun link din intamplare meantime, o sa postez aici un link la postul in care apare linkul care nu mai merge. Eventual si postul la care ar trebui sa duca, daca dau de el. Nu pot face o cautare sistematica, nu am o functie care sa caute "posturi in care apar linkuri", ori ceva de genul asta, chestia asta vine "day by day", cand dau peste ele din greseala, ori trebuie sa imi aduc aminte ce subiecte cautam la momentul respectiv, si sa refac un search dupa subiectele alea.

 

Edit

 

Un prim pas ar fi sa modifici toate linkurile vechi de forma "forex.vamist.com/forum/...." la formatul actual, deoarece subdomeniul nu mai exista. O parte din ele ies la un simplu search dupa "forex.vamist" (slashul nu se poate baga in ferreastra de search, este ignorat, ca expresie regulata, probabil)

 

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stefan oare se mai poate face optiunea aia care permite downloadarea direcata a tuturor atasamentelor dintr-un topic?

 

Limita aceea de maximum 10 voturi pozitive pe zi este inca activa. Am vrut sa il umplu pe tradelover de masline verzi in topicurile alea vechi cu losers anonymus care tocmai le-a scos la iveala dar surpriza...

 

Rating failed: You have reached your quota of positive votes for the day

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

- Cautarea sper sa o rezolv in noaptea asta. Va trebui sa dezactivez provizoriu functia de vizualizare a ultimelor postari si voi gasi o alta solutie de a o implementa (eventual fara sa se foloseasca de motorul de cautare si sa ia posturile direct din baza de date).

- Limita de voturi parca as lasa-o pentru moment.

- O sa resetez counterul ala cu numarul maxim de vizitatori. Cred ca in decembrie va ajunge la un numar apropiat de cel de acum. Am observat ca in fiecare an in decembrie sunt spike-uri de vizitatori... desi IP-urile sunt diferite, cred totusi ca o parte din ei sunt boti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Limita de rating este OK asa cum e. Cred ca am descoperit cum functioneaza (din greseala). Se pot da maxim 10 ratinguri in ultimele 12 ore. Dimineata am citit o serie de posturi si pe masura ce gaseam cate unul bun, mai dadeam un rating. Am ajuns la limita celor 10, mi-a spus ca e gata. In seara asta citind din nou, am uitat chestia respectiva, am gasit doua posturi bune, am dat un rating, la al doilea nu s-a mai putut. Intre timp am mai scris cate ceva, am vazut un film, apoi am revenit pe vamist, mi-a dat voie sa mai dau un rating, cam la acelasi interval la care am dat primele doua ratinguri dimineata. Deci el tine cumva minte cate ratinguri ai dat in ultimele 12 ore, si nu pot fi mai mult decat 10. Este ok. Ce e prea mult strica. E bine sa fie o limita, pentru a impiedica situatii in care unu se supara pe altul si ii duce ratingul la -500, sau la +500 hehe...

 

Pacat ca userii nu se implica mai mult in acordarea acestui rating, atat pozitiv cat si negativ. Practic doar vreo 5-6 forumisti dau masline regulat, si in general doar verzi (adica voturi pozitive).

 

Si apropo de rating, se aude ceva cu ordonarea membrilor dupa rating? In acelasi timp se poate renulta la ordonarea dupa nume, nu e utila, exista lista alfabetica. Ordonarea dupa data inscrierii, numarul de posturi, numarul de profile views, sunt ok, alea trebuie sa ramana.

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Cityzen (tot imi vine sa scriu Sian), scuze pentru raspunsul intarziat! Mi-a iesit complet din minte treaba cu atasamentele si mi-am reamintit acum cand am citit din nou. Esti sigur ca downloadul atasamentelor nu era in interfata de browsing pentru materialele de pe FTP? Acolo stiu ca e, dar pe forum daca a fost vreodata eu chiar nu am vazut-o. Daca a fost intr-adevar pe forum poti sa-mi spui unde era?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.