Sari la conținut

Concediu


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Credeam ca ai renuntat tu pentru a te dedica forexului :biggrin:

 

Cu maslina a fost in felul urmator: mi-am tras si eu sezlongul la umbra unui maslin si cu marea in fata, am deschis laptopul sa intru pe vamist si am zis sa incerc tacticos o maslina direct din pom (desi am fost avertizat ca nu sunt bune). A fost cel mai nasoala experienta culinara pe care am avut-o pana acum: o combinatie de gust exagerat amar si picant <:-p deci nu va recomand sa incercati treaba asta.>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha... nu am fost la cules, am fost prin mai, iunie cand nici nu sunt masline daca nu ma insel... <:-P Tu de unde stii asta? Ai fost la cules? :biggrin: Creta e loc turistic nu am auzit sa fi avut aia pe acolo plantatii si sa fie romanii la cules, in schimb era plini de romani chelneri, ospatari, ajutori de bucatari, cameriste etc...

 

Trebuie sa recunosc in schimb ca nu m-am putut abtine la lamai sau dude cand vedeam pe marginea drumului... dar langa alea nu stranutam deloc...

 

Si m-a mancat undeva sa ma scufund cu ochelari, labe de inotat si harponu dupa mine... am prins un amarat de peste, un castravete de mare si o conjunctivita pe cinste ca ochelarii nu erau prea grozavi si a intrat apa... :P Dupa o luna de aventuri am plecat de acolo cu alergii, conjunctivita, plus alte rani de la accidente :P inclusiv doua de masina la care nu eu am fost vinovat... englezoaica in care m-am bagat a si primit amenda ca m-a depasit pe linie continua

 

A fost probabil cea mai intensa luna din viata mea... am ajuns si la spital cu rani inclusiv infectie si aia habar nu aveau engleza numa din semne ma intelegeam cu ei... viata bate filmul...

 

Am avut la un moment dat un vecin in vilutza unde stateam care era din Kurdistan... Solomon vorbea intr-una de atentate (stia toate alea mari dupa data si locatie si motiv), arme (majoritatea stia sa le foloseasca din copilarie ca il invatase taica-su care era intr-o grupare de razbunatori), jihad razboiul sfant, nitroglicerina stiabila cu gaz butan, conspiratii, violenta, razbunare... samd... Intr-o zi pe neanuntate s-a urcat intr-un taxi si a plecat... am ramas perplex pentru ca initial spusese ca o sa stea mai mult :) Am tot asteptat sa explodeze ceva in urma lui dar nu s-a inamplat nimic grav... cica s-a dus in Maroc sa se inflitreze intr-o gasca de banditi...

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.