Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Ati pus si in calcul un 5 alungit de la minme. 1 si 3 sunt aproape egate iar ce are in sus acolo nu sunt corecti. Si culmea ca astazi sa oprit la 261% din 0 3...

 

Am sters ca nu a fost sa fie desi valul 4 trebuia sa consume cel mai mare timp ca structura dintre 123 si de regula este la dreapta.

Editat de RuuM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare, se poate gasi o formula ca o previziune pe Elliott sa nu aiba 2 sageti (buy/sell) pentru viitor?

 

Salut!! Bineinteles ca se poate, insa analiza undelor elliott presupune o viziune a pietii in alternative. De aceea eu incerc pe grafice sa specific si una din alternative. Tradingul se face in functie de nivelele de confirmare si nivelele de infirmare ale unei sau altei alternative.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar pe un tf mai mare cam care este numerotarea la NZDUSD? Ce tip de val este acela? Ar fi si alte scenarii posibile?

 

Poate vin Am_Kabibi si RuuM cu alte scenarii.

 

Pana atunci iata totusi doua scenarii. Nu stau prea bine cu teoria avansata deci s-ar putea sa existe greseli.

post-2415-085457000 1285645743_thumb.gif

post-2415-038656300 1285645890_thumb.gif

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.