Sari la conținut

Flamel Trade


kezman44

Postări Recomandate

Cum au sediu in alta parte decat unde fac recrutarea si trainingul? Asta chiar e dubios, haha. Citeste linkurile date de Stefan, in special al doilea, si sapă pe acolo prin jur pe blog la omul ăla, are niste linkuri acolo in post, povestea aia in doua episoade cu interviul la FxGFC este beton de tare! Ha ha. Si comentariile meseriase. Nu esti primul racolat :)

 

edit: care este suma minima de depus la ăia? Că daca e 50 de parai, ori pe acolo, poate facem o afacere, depunem toti vamistii câte 50 de parai, pe "recomandarea" de la tine, tu iei 70 de parai plus 50 de centi (1%) pentru fiecare, ne dai noua câte 50 inapoi si tu ramâi cu 20 pe gratis. Plus 5 centi, plus incă un bonus de care nu stii despre ce e vorba :) :)

 

Iar noi rămânem cu conturile de 50 de parai, cu care poate facem profit, poate nu, dar nu mai contează dacă ne scoatem cu tine..

 

Yaaarrr!

 

Am plecat de la ei, mi se par tepari, poate nu este asa, si ma insel eu. Suma minima era de 1000 euro. Iar despre comentariile laudative de la useri cu 1 post pe acest forum, ce sa zic... nimic.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo stii ceva???pe mine nu m-a platit nimeni sa zic toate astea,am spus ce cred...si pe forumul asta vroiam de mult sa-mi fac cont,da n-am avut timp si de obicei doar il citeam(adica spre deosebire de altii citesc si apoi imi dau cu parerea).Si apropo nu sunt singurul cu comentarii favorabile asa ca vreau seriozitate nu caterinca de 2 bani de genul celei postate de tine.Si ramaneti la ideea ca se dau 70 $ pe client nou:)).Mult succes cu statu' pe acasa!!!

 

O zi buna!!!

Editat de BrokedBroker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Despre Aston Marketing&Consulting

Va salut!Avand in vedere ca nu a postat nimeni un anunt in calitate de client al Aston Marketing&Consulting sau Markets.com,sunt bucuros sa va spun eu cate ceva.Inca de la inceput mentionez ca nu este nimic personal,este doar o parere in urma a ce s-a intamplat,iar tot ce spun este total adevarat si pot demonstra cu acte si mailuri oficiale.Am depus suma de 20.000 de dolari din prima la ei,poate va intrebati de ce am bagat din prima atatia bani fara experienta.La inceput comportamentul lor a fost 100% profesional si dovedeau incredere totala.Am fost sfatuit sa investesc in actiuni la Apple,si ei au preconizat o crestere de minim 24% in maxim o luna de zile.Zis si facut.Am virat banii in contul lor, am intrat pe piata si asteapta sa vezi cum cresc actiunile.Si asteapta 3 saptamani in care a oscilat f mult in jos si f putin in sus,si chiar atunci cand au crescut s-a intamplat pt doar 24 de ore,dupa care incepuse sa scada f mult.Si sa va dovedesc ca au avut niste estimari foarte proaste,eu am cumparat actiuni in ianuarie la pretul de 341 dolari actiunea,respectiv 350.Dupa 2 luni actiunea costa 340 de dolari si repet a scazut mult si a crescut putin pt o perioada f scurta de timp.Mi s-au promis foarte multe,m-au amagit cu un bonus de 10%,despre care nu mi-au spus tot adevarul cum era profesional,a trebuit sa aflu eu ca sunt banii mei fizic dupa nu stiu cate sute de tranzactii.Eu am virat banii in lei si euro,ei i-au schimbat in dolari.La intrebarea mea:cum este mai bine sa ii schimb eu in dolari sau sa ii virez asa?raspuns din partea lor:nu orice curs ati avea dvs, al nostru este mult mai bun.Surpriza:mi-au schimbat banii la care am pierdut 600 de dolari fata de orice curs la momentu respectiv.Am cerut schimbul facut de ei,mi-au promis ca il primesc pe mail,dar bineanteles nimic.Dupa ce am retras banii si nu am castigat nimic,am incercat,repet am incercat sa discut cu managerul general Octavian Patrascu,acea persoana care la prima discutie mi-a spus:"Dati-ne o singura sansa sa va demonstram cat de buni suntem si ce profit puteti obtine cu noi".Nici macar nu am reusit sa discut cu el si sa-i spun toate nemultumirile mele pt ca mi-a inchis telefonul in nas.Halal manager general,halal comportament cu un client.Cum sa fii multumit cand el imi inchide telefonul si imi trimite mesaj in care ma ameninta ca apleleaza la politie pt ca il agresez,si tot mesaj de la el in care ma ameninta ca se va interesa el de mine la fostul loc de munca al meu.Asa ca dragilor va pot spune ca am fost manipulat si mintit pe fata,am iesit in pierdere financiar,iar dupa toate astea nici macar nu a avut bunul simt sa asculte nemultumirile mele.Mare grija pe mana cui va lasati banii,la noi trebuie sa mai treaca 10 secole pana cand o sa fim profi 100%.Iar pt cei de la Aston Marketing inca odata rusine si atat timp cat am ramas cu un gust amar,cu amar voi vorbii si eu despre voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai rar asa post sincer. Imi pare rau pentru tine si iti doresc tot binele din lume. Banuiesc ca ai ceva ani experienta de viata dupa felul cum scri asa ca, imi e greu sa pricep cum ai avut curajul sa arunci cu banii la primul venit sau mai exact pe premisa ca au creat o IMPRESIE BUNA.

 

BANII, BANUL, BANETUL, MARUNTISUL, MARDEII, MARAFETII, GOLOGANII, in numar mare atrag smecherii care stiu cum sa puna mana pe ei.

Un forum ca asta e foarte bun ca pentru cei ca tine. Sa inteleaga inainte de a da BANII, ca trebuie sa stie inainte de a da banii, CUI II DAU!

 

Te-ai fript din vina ta, pentru ca nu te-ai gandit nicio secunda ca poti fi ars.

 

Tu esti vinovat! Nu ei!

 

Foarte bine ca spui acum cine sunt si ce le poate pielea dar pacat ca ai fost tu printre ei!!!

 

Bafta

 

PS NIMENI IN LUMEA ASTA NU-TI POATE GARANTA CA CUTARE SAU CUTARE MONEDA SAU ACTIUNE CRESTE SAU SCADE!!!

TINE MINTE ASTA!!! STIU CE SPUN!!!

 

DACA STEVE JOBES MOARE ANUL ASTA CE SE INTAMPLA CU ACTIUNILE APPLE? TE-AI INTREBAT INAINTE SA DAI BANII?

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ramaneti la ideea ca se dau 70 $ pe client nou:)).Mult succes cu statu' pe acasa!!! O zi buna!!!

Poate sa dea si 500$ pe client nou. Problema e ca aplicantului i se cere sa deschida cont de 1000$. Ceea ce e o aberatie. Si pun pariu ca au si target de racolat clienti noi de cel putin 2/luna (vorbesc din experienta pe care am avut-o cu o firma de brokeraj) . Iar faza cu statul pe acasa e chiar valabila. Daca ai macar o lista cu 50 de persoane interesate sa tranzactioneze, te afiliezi la un broker serios gen UWC sau care mai vrei tu si ii bagi pe fir. Totul din fata P.C.-ului pe enternet, cum zice M.O. robotul. :) Si primesti mai multe bonusuri, printre care si o mica parte din spread-ul pe care il plateste clientul. Fara ca tu sa fii obligat sa iti faci cont de 1000$.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@srmne

 

Cine e bun la trading sau la dat semnale profitabile ajunge usor sa aiba de-a face cu conturi de 6 cifre si nu se mai streseaza sa isi faca conpanie de brokeraj. Destul de simplu nu?

 

Aveti mult mult mai multe sanse sa faceti bani pe zulutrade.com sau cu conturile pamm decat la smecherasi de astia de tip "boiler room" (cine a vazut filmul stie care e idea, daca nu l-ati vazut, merita incercat, cat sa va mai aduca cu picioarele pe pamant in cazul in care sunteti predispus la naivitate)

 

Barbones a zis bine: doar investitorul e de vina cand face prostia de a da banii pe mana cui nu trebuie.

 

Pana si fondurile mari de investitii o mai dau in bara. LTCM ar fi un exemplu clasic gen Titanic, printre investitorii de acolo se numarau pesti mari interationali. Daca si astea o pot da in bara pai ce sa mai zic de xy care si-a deschis pravalie la colt de drum cu recomandari bursiere.........

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca avem de-a face cu un Boiler Room pe piata romaneasca. Mare atentie!

 

 

 

In the context of investing, the term "boiler room operation" refers to the use of high pressure sales tactics to sell stocks to clients who are "cold called", or called randomly, most likely after being picked out of a phone directory.

 

Boiler rooms are often set up in inexpensive office spaces, where armies of telemarketers make these cold calls. While the stock they sell may be real (most likely an unknown micro-cap stock), the information these salespeople use to hype their product could be false or misleading because of their overwhelming desire to sell the stock and claim commissions. They'll often tout stocks that trade on the Pink Sheets or the over-the-counter bulletin board, as both of those exchanges require little in terms of disclosure and regulation.

 

Besides the fact that these operations are based on deception and coercion, many of these salespeople and brokers are not even qualified to work in the securities industry. And they will go to great lengths to try to swindle you. Some of these "brokers" will claim to have offices in different countries to give the impression of importance and wealth, but in reality they have set up virtual offices with a mailing address and a call forwarding system.

 

If you become a victim of a boiler room operation, it can be tough to get out. If you agree to purchase a stock and it doesn't perform as well as you thought it would, the brokers may try strongly to persuade you, or even bully you into not selling the stock. This is assuming that when you call and leave a message to speak to your broker, your calls are actually returned. Once these people have your money, they often have no desire to speak to you and might claim to be "in a meeting" or "out of the office".

 

Movie buffs may remember the depiction of a boiler room in Ben Younger's 2000 production, Boiler Room. Told from a young broker's point of view, it shows the use of high-pressure sales tactics typical of these operations. Lines like "I am your kid's college fund" or "There will never be another opportunity like this one" are hook lines designed to intimidate and push potential investors to fork over their money.

 

If you ever encounter what seems to be a boiler room operation, be sure to use common sense and listen closely to the information that is given to you: don't be fooled or tempted by promises of big money. For more information, check out Wham Bam Micro-Cap Scam and our Online Investment Scams Tutorial.

 

Sursa: Investopedia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Am participat la procesul de recrutare si pot sa va spun doar atat: stati departe de ei daca sunteti potentiali clienti sau macar tineti cont ca orice va spun ei ca puteti realiza sunt doar minciuni sfruntate. Sunt atatea site-uri unde potentialii investitori pot invata la ce se pot astepta de la tranzactionarea pe pitele financiare. Ei le spun clientilor faptul ca pot castiga zeci de procente tranzactionand in timpul stirilor ceea ce e un abuz oricum ai lua-o. Nu sunt deloc interesati sa angajeze persoane care au cat de cat habar cu ce se mananca pietele financiare pentru oricine a studiat domeniul mai mulrt decat prin a-si deschide un cont demo la un broker stie ca ceea ce fac ei e magarie curata. Daca sunteti in cautarea unui job, nu gasiti nimic mai bun si nu aveti scrupule (sunteti dispusi sa induceti clientii in eroare cu scopul de a inchide) puteti merge la ei: munca de call center la "costum", superiori dusi cu pluta (cel putin unul dintre ei avea o atitudine de iti venea sa-ti borasti matele in fata lui) si invatat tehnici de aggressive selling aflate deocamdata in Romania la limita legii. Sper sa gaseasca un client cu un avocat bun care sa-i faca zboare din peisajul investitional autohton. Cel mai grav este dupa parerea mea ca CNVM permite unor astfel de lichele sa supravietuiasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

am fost astazi la ASTON MARkeTINg in caliatate de client... extrem de deschis in urma convorbiri avuta cu unul din consultantii de acolo, dar extrem de succeptibil precum cel care s-a fript cu ciorba, si sufla si-n frigider cand il deschide... intotdeauna mi-au placut povestile, frumoase, cu comori si bogatii, in care fat-frumos castiga averi si ramane cu ileana cosanzeana... asa ca am stat sa ascult povestile lor, pana in momentul in care mi s-a spus: "... LUATI BANII DVS (minim 10.000 EURO) SI II DEPUNETI INTR-UN CONT PE CARE NOI VI-L DAM..." aici intrevederea noastra a luat sfarsit, deoarece mai stiu pe unul, care a facut acelasi lucru, ba chiar avand ca acoperire CEC-ul, si acum e un prosper mogul... de fapt pentru asta mi-am si facut cont aici, ca sa apara in cautarile pe google a celor care se vor interesa de aceasta firma care nici macar un site al lor nu au, si sa gandeasca de doua ori, inainte de-a ramane fara vreo letcaie... apropo, exista vreun loc unde acestia pot fi reclamati, inainte ca sa faca cateva sute de victime?

Editat de demon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.