Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Telefoane compatibile cu platforma MT4 sau alte platforme

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 zafirache

zafirache
  • Members
  • 0 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent IForex
  • Strategie/tehnica folosita Stiri economice, EMA

Posted 03 August 2011 - 07:16 PM

Sunt pe cale sa-mi achizitionez un telefon mobil . Probabil in viitor il voi folosi si pentru tranzactionare. Imi puteti spune ce telefoane sunt compatibile cu platformele de tranzactionare ? Va multumesc
  • 0

#2 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 03 August 2011 - 07:27 PM

Vezi discutia de aici: http://forum.vamist....am-de-pe-mobil/
  • 0

#3 zafirache

zafirache
  • Members
  • 0 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent IForex
  • Strategie/tehnica folosita Stiri economice, EMA

Posted 04 August 2011 - 09:31 PM

Se vorbeste in acel topic de cateva modele de telefoane de la nivelul anului 2009 . As fi vrut ceva modele de actualitate. Si nu foarte scumpe , gen IPhone4 . Va multumesc
  • 0

#4 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1164 posts

Posted 04 August 2011 - 09:53 PM

Trebuie sa decizi ce fel de platforma vei folosi,si cu ce broker vei lucra. Exista platforme si pentru Iphone dar si pentru telefoane cu android si windows mobile. Eu am incercat pe toate cele 3 sisteme de operare mai multe platforme de la mai multi brokeri si sincer metatrader mobile mi se pare cea mai buna varianta de trading de pe mobil. Conteaza ce vrei de la platforma de trading de pe mobil: vrei indicatori? vrei mai multe tf-uri si diferite optiuni de analiza/vizualizare a graficelor? vrei stiri?

Dupa ce decizi pe ce platforma vrei sa lucrezi, e destul de simplu sa iti alegi un model mai de actualitate. Recomandarea mea principala e sa iti iei unul cu o rezolutie cat mai buna, nu conteaza atat de mult marimea ecranului, cat conteaza rezolutia.

Daca vrei iphone atunci alegerea e simpla. Daca vrei cu android sau windows mobile intri pe gsmarena.com dai cautare avansata si acolo poti pune criterii gen sistem operare, rezolutie, anul lansarii etc. Unii zic ca HTC-urile sunt mai rezistente ca si samsung, SE sau altele si tind sa fiu de acord cu parerea asta.

Edited by Cityzen, 04 August 2011 - 10:01 PM.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.