Sari la conținut

Euro Acum


Postări Recomandate

Mama, acum 30 min spuneai ca nu dai buy, ca nu te risti :)

 

Nu spun ca e rau sa fii flexibil, si eu fac asta, dar chiar sa zici ca nu dai buy si sa dai buy dupa 20 min.

 

Never say never, as they say.

M-ai intrebat unde e buy, acolo era buy, nu am dat pe real,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 min

ECB has reportedly modeled for up to €1T worth of bond purchases- SourceTradeTheNews.com

 

opaaaaaa 

Poftim situatie, avem QE cica sau modelul si valoarea. 

Daca azi inchide sub 3680 parca mai merg vreo 200 in jos, nu?

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago | April 4th, 2014 14:46:17 GMT



ECB’s Constancio says he doesn’t know about 1 trillion euro QE model report

Would the #2 guy at the ECB know about the report? I think he would but he was asked about the FAZ report and said he didn’t know about it.


It’s not exactly a denial and the euro isn’t sure what to do with it. Last at 1.6393.


 


h


 


HI 


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Barbones

Teoretic pare simplu. Asculti discursul intri stai cateva luni si gata.Daca vorbeau doar in acele date si in rest nu spuneau  nimic era perfect, dar ei vorbesc saptamanal asa ca... Pune pe grafic si restul sa vedem ce arata.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deciiii ... aaaaa... fii antena.... Astea sunt cele mai importante. Mai e o retragere, prima mare de dupa ce a zis Mario ca face orice, care are ratiune pur tehnica. Nu stau acum dar daca ai la indemana charturile cu SP, Dow, Dax, ai sa vezi ca in aceeasi zi au facut si ei cale intoarsa. Take Profit si atat. 

 

In rest, tot ce se spune intre astea importante nu sunt de cat ori sustinerea trendului ori analize pe noile date aparute lunar. Ce ma intereseaza pe mine sunt astea care fac trendul lung. Iti dai seama ca nu stau pe el cu un trade, caci sunt scalper, dar scalp pe directie, trend follower. O sa dau si buy dar sell ul il tin mai mult de 10 20 de pips. 

 

Acum am pus asta pentru ca eu cred inca de acum ca avem un nou trend anul asta care se numeste buy Dollar, cel putin pana in Iunie si mai apoi vedem in jur de 10 Septembrie. Mai cred ca trendul nu va avea viteza si deci mergem incet la deal cu Dolarul si tot asa cu Euro la vale, Sigur ca si Lira si Aud si poate Francul la vale. 

 

Acum ramane de vazut in Iunie si in toamana daca am banuit corect sau nu. Liniile de trend vorbesc oricum saptamanal asa ca, se prea poate sa avem o noua revenire mai sus pentru un H&S sau Dublu Top si iar incet la vale catre 1.3350 si 1.29. Repet, nu spun asta pentru a da un semnal cuiva. Este directia in care cred ca se poate castiga daca tin mai mult un trade de 10 20 de pips. 

 

Trade ul "care este" acum a ramas agatat de Vineri pentru ca ma ars povestea cu trilionul aparut in presa germana care a fost oarecum neconfirmat de un membru ECB la cateva minute dupa. Acolo am intrat Sell, era si tehnic H&S si cu tinta la 3650 care este linia de trend si 618 fib pe unicul trend long de anul asta. Acuma na, sunt sanse mari sa ma scoata Luni asa ca tot pe la 3750 80 il astept inca. Poate am noroc.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 ani de trend ascendent pentru dolar?http://www.admiralmarkets.ro/sites/admiralmarkets.ro/files/u20/dolar_index.png

 

 

 

http://www.admiralmarkets.ro/fundamental/07.04.2014-0?utm_source=MadMimi&utm_medium=email&utm_content=2+ani+de+trend+ascendent+pentru+DOLAR%3F&utm_campaign=20140408_m119896630_Raport+Aprilie+7&utm_term=raportul+complet

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.