Sari la conținut

Risk / Reward Ratio Strategy - by johnbull


johnbull

Postări Recomandate

As fi interesat de urmatorul EA:

-sa-mi cumpere automat pe maxima lumanarii anterioare + 2 pipsi;

-sa-mi vanda automat pe minima lumanarii anterioare - 2 pipsi (aceeasi cantitate);

-sunt interesat de timeframe-uri de H1, H4 si D1;

-cantitate minim 0.1 max 1 lot;

- daca se poate, o optiune sa inchid la un moment dat toate ordinele deodata la un pret prestabilit;

-nici un fel de indicatori;

-prima data pe demo, apoi si pe real (nu stiu daca e vreo diferenta pe partea de programare din punctul asta de vedere).

PS. daca stiti vreun EA de gata care sa faca deja aceste lucruri, va rog sa-mi ziceti si mie.

Daca EA-ul asta ma ajuta sa fac bani, vei primi un OP.

Cu multumiri!

John Bull

 

ai aici un astfel de EA ( cu putine diferente).Sunt si niste Backtest-uri in functie de anumiti parametrii

 

http://www.tradingsystemforex.com/expert-advisors-backtesting/144-bars-price-high-low-ea.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Cred ca azi pica un pic dar trendul ramane long.pana la 3125 cu corectiile de rigoare. Daca apare semnal de sell am sa zic. Primul stop e in jur de 1.30. Longurile de azi le-am inchis deja, caci... e Vineri.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Barbones

cred ca vand jumate la 1.2820 daca ajunge acolo...as mai avea nevoie de vreo 200-250 de pipsi, dar nu cred ca merge pana pe la 1.3120, nici macar saptamana viitoare... ar fi ok, dar nu cred

PS. Sa te auda Dumnezeu! daca merge in 3125 fac chef.

PS2 asa ramane: piramidez un lot daca merge la 1.2917, TP ( la toata suma) la 1.3120 si SL (1/2 suma totala) la 1.2820

poate fac si io pana la urma de un purcel de Craciun. macar unu`de-ala de portelan, sa bag maruntisu-n el...

post-6531-0-28380200-1353673463_thumb.png

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e motiv de sell. Suntem pe Risk ON, razbelu deocamdata s-a oprit, nemtii au dat o stire buna ce este mai buna decat ultimele 7 luni in urma deci as sta linistit, desigur, cu mana pe SL. Azi e Vineri iar pe sistemul meu nu merg pe trend indiferent cat de buna e stirea si de azi si cea de ieri de pe China. Deci nu vad motiv intemeiat de Sell decat in Decembrie pe inchiderea pozitiilor incepute in August Sept.

Urmeaza finalul discutiilor la nivel pe bugetul UE unde iar banuiesc din declaratii ce se va ajunge la un consens prin compromisuri din toate partile, Ce mai e in joc e Clifu pe SUA dar unde iar nu vad de ce nu l-ar urca, ca si anul trecut. Cu mana pe SL si ai sanse de un guitz.

 

2940 e nivel tehnic de luat in seama

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.