Sari la conținut

Probabil cea mai simpla strategie! Profitabila? :)


Postări Recomandate

Expertul nu este optimizat, practic nici nu ai ce optimiza in el, doar nu are nici un indicator, si nu stiu cum ai putea optimiza pretul Open a lumanarii noi... Este o tampenie sa afirmi asa ceva...

In alta ordine de idei SL&TP nu trebuie niciodata optimizati, in nici o strategie, ei trebuie sa faca parte din strategie asa cum sunt, si fiecare strategie trebuie sa aiba din start un SL&TP bine definit, altfel daca cineva optimizeaza SL&TP se pacaleste singur si va cadea in capcana optimizarilor....

Si repet inca odata, ca sa fie usor de inteles (si voi repeta de cate ori e nevoie)

Tema se numeste:

Probabil cea mai simpla strategie! Profitabila? :)

 

Deci, aici eu am descris o strategie, nu un expert, expertul este doar o interpretare a acestei strategii descrise aici, iar interpretari pot fi multe, la fel si experti....

Si in plus, pentru cei care se tem de brokeri, sau nu stiu sa intrebe un broker de conditiile si regulile de tranzactionare la acel broker pe care il aleg, pot folosi strategia pe orice alt TF, ea arata pe ultimii ani profit pe orice TF, si pe cele mai mari, daca va e frica de multe cereri pe zi.... Incredibil...

Iar cei care se cred foarte "experimentati pe real" sa-mi arate mie "plangerile" brokerilor normali si care permit scalping dar nu permit modificarea unui ordin o data pe minut...

Alfel sa-si spuna fiecare paranoile si fobiile aici nu vad rostul.

Editat de mql4you
  • Upvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Topicul asta se inchide.

 

Mql4you, cred ca incepem iar sa ne "jucam" cu ban-urile daca mai faci pe cineva de pe forum nesimtit sau il jignesti in alt fel. Poti sa o iei ca pe un avertisment sau ca pe o amenintare, mi-e indiferent. Faptul ca te simti atacat atunci cand oamenii isi spun parerea nu-ti da dreptul sa-i jignesti.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

In cazul in care nu stiati, exista o functie de "ignore" pe forum. Puteti sa o folositi cu incredere daca nu va place de cineva. O gasiti aici: http://forum.vamist.ro/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=ignoredusers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Puteti continua discutia, pe subiect, in topicul nou deschis de Mql4you: http://forum.vamist.ro/topic/3683-probabil-cea-mai-simpla-strategie-profitabila-continuare/

 

Cum spuneam, pe subiect. Nu va mai jigniti si atacati intre voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.