Sari la conținut

NEOWAVES & EWA ANALIZE SI TRADING


Postări Recomandate

Analiza tehnica NEOVAVES DAX-30 H1

 

Pattern in dezvoltare .

 

Stiu ca pe multii ii framanata , cum se tranzactioneaza acesta tehnica , va spun doar un singur lucru, mare atentie !!!!

 

Tehnica NEOWAVES de previzionare este una si de tranzactionare este alta !!!!! Atentie !!!!

 

 

Succes!!!

post-6242-0-09206300-1349279888_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ am_kabibi

 

Salut si mult succes , poate reusesti sa prinzi trendul asta din acest mediu expanding , dar te avertizez , mare atentie!!!!!

 

Din cate vad , tehnica ta este la pamant , astept alti tehnicieni cu care pot sa vb tehnic nu gogomanii !!!!

 

Urmareste-ma in liniste si invata ca stiu ca o faci , dar eu incet incet o sa ridic nivelul complexitatii !!! Cand un trader invata sa-si recunosca singur in fata ca ceva nu merge si ca trebuie schimbat , atunci este pe drumul evolutiei . De cele mai multe ori greu se intampla asta sau niciodata de aia si sunt asa putini .

Eu am_kabibi , sunt speculator si sunt unul profesionist nu stiu cine esti tu ?

 

Succes !!!!!

 

P.S. Daca si pierderile din piata te ofenseaza asa , deja stiu ca esti unul din cei 95% .....ha ha ha ha ha ha ha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti !!!!

 

Analiza tehnica NEOWAVES EUR\USD H1

 

Pattern se apropie de sfarsit .

 

Din analizele anterioare o sa observati ca pe masura ce postez incep sa ridic nivelul de complexitate la analizele postate .

Piata este destul de complexa si extrem de imprevizibila , daca recititi posturile am spus ca se afla sau intr-un mediu expanding sau intr-un mediu haotic ( diametrical ). Deoarece patternul diametric o fost invalidat si piata a continuat sa se dezvolte , ajung la concluzia ca patternul este mult mai mare si mai complex . Cand alte analize sunt in dificultate sa spuna in ce mediu ne aflam NEOWAVES ma anunta ca suntem deja la finalul unui pattern si imi arata si directia si ma informeaza despre evolutia urmatoare . Da pietele sunt extrem de grele si greu de tranzactionat in acest moment , dar cei care stiu NEOWAVES deja se pregatesc ca sa tranzactioneze .

 

Va urez la toti mult succes!!!!

 

P.S. Dupa cum am mai anuntat , distractia a inceput !!!! Oare ce face EWA ?

 

S-a potrivit la centima toata presupunerea ta cu paternul aflat la final. Si in ce fel, si in ce context ti-ai dat seama.

Tot respectul,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Analiza tehnica NEOWAVES AUD\USD H1

 

Pattern se apropie de sfarsit .

 

Ultimul val corectiv din cele cinci este pe final , sa vedem ce constructie are si sa ne pregatim de trading .

 

Va urez succes !!!!!

 

Si aici la fel, ai stiut cu o zi inainte ca paternul se apropie de final.

Acum am ajuns la calculator, probabil esti intrat demult pe buy.

Tot respectul,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti !!!!

 

Analiza tehnica NEOWAVES EUR/USD H1

 

Pattern finalizat .

 

Din analiza tehnica anterioara se vede cum am presupus finalizarea patternului si este deja confirmata . In acest moment ne aflam deja in primul picior al patternului urmator , care poate fi segmentul 5 din miscarea mai mare .

Am asteptat ca piata sa faca un flat la sf cu un C-failure, dar ea a facut un Irregular Triangle , dar l-am depistat foarte repede dupa spargere .Daca va uitati figurile seamna destul de bine si din acest motiv in formare este destul de greu de depistat . Asta arata destul de clar ca analiza valurilor trebuie studiata cu mare atentie .

 

Va urez succes!!!!

post-6242-0-55508300-1349409976_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti !!!

 

Analiza tehnica NEOWAVES EUR/USD H1

 

Pattern in dezvoltare .

 

Analiza:

 

Din analiza anterioara se vede cum am presupus un irregular triangle , in pozitia unui val de grad inferior , patternul a fost confirmat si structura mai mare cu un grad a atins tinta canalului figurii unde am presupus . In ciuda stirilor pozitive pentru dolar(NFP) piata a continuat miscarea ascendenta asa cum m-am asteptat. Prima figura mai mare cu un grad este gata , o presupun un zigzag normal si prima faza corectiva a unui picior de grad mai mare . Deoarece acest zigzag are trei puncte de atingere a canalului de trend , ma astept la formarea unui val x . Dupa cum se vede felul in care s-a comportat piata ajung la concluzia ca acest val x nu este un simplu monoval dar este ceva mai mare , polival sau o constructie corectiva de gradul 2. Daca valul x este un polival atunci cea mai mare probabilitate este sa fie un irregular flat cu un c-failure , daca piata va sta mai multa vreme in acea pozitie si se va intinde in timp probabil ca o sa avem un triunghi irregular in pozitia valului x. Daca o sa fie asa si o sa reusim sa le depistam la timp probabilitatea unui noi tranzactii creste . Probabil sa intram dinnou in piata .

 

Tranzactionare :

 

Pe grafic se vede cum am deschis o tranzactie pe acest instrument . Tranzactia este de buy si a fost initiata dupa spargerea triunghiului si confirmarea lui aproape completa. Stopul este sub ultimul min atins de triunghi in formarea lui . Am pastrat acest SL la acel nivel pe toata perioada stirilor de vineri cu ideia ca poate sa existe o miscare speculativa puternica . Piata a reactionat destul de linistit la stiri deci SL poate fi mutat la un nivel mult mai sus ca riscul sa fie mult mai mic. Mare atentie , inca este destul de devreme ca sa mutam SL pe intrare . Nivelul la care se poate muta SL o sa-l stabilesc dupa deschiderea de luni a pietii din Londra .

 

Va urez mult succes la toti !!!

 

P.S. In sf am ajuns sa pot sa postez pe acest forum analize mai complexe NOEWAVES si sa fiu inteles. Va multumesc la toti cei care participa activ la analiza si pun intrebari. De ce ? Fiindca sunt multumit ca isi dau silinta sa invete , au vointa si din acest motiv imi face mare placere sa vad cum educatia financiara si a pietii de capital se dezvolta .

post-6242-0-95228600-1349500367_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti !!!

 

Analiza tehnica NEOWAVES EUR/USD H1

 

Pattern in dezvoltare .

 

Analiza:

 

Din analiza anterioara se vede cum am presupus un irregular triangle , in pozitia unui val de grad inferior , patternul a fost confirmat si structura mai mare cu un grad a atins tinta canalului figurii unde am presupus . In ciuda stirilor pozitive pentru dolar(NFP) piata a continuat miscarea ascendenta asa cum m-am asteptat. Prima figura mai mare cu un grad este gata , o presupun un zigzag normal si prima faza corectiva a unui picior de grad mai mare . Deoarece acest zigzag are trei puncte de atingere a canalului de trend , ma astept la formarea unui val x . Dupa cum se vede felul in care s-a comportat piata ajung la concluzia ca acest val x nu este un simplu monoval dar este ceva mai mare , polival sau o constructie corectiva de gradul 2. Daca valul x este un polival atunci cea mai mare probabilitate este sa fie un irregular flat cu un c-failure , daca piata va sta mai multa vreme in acea pozitie si se va intinde in timp probabil ca o sa avem un triunghi irregular in pozitia valului x. Daca o sa fie asa si o sa reusim sa le depistam la timp probabilitatea unui noi tranzactii creste . Probabil sa intram dinnou in piata .

 

Tranzactionare :

 

Pe grafic se vede cum am deschis o tranzactie pe acest instrument . Tranzactia este de buy si a fost initiata dupa spargerea triunghiului si confirmarea lui aproape completa. Stopul este sub ultimul min atins de triunghi in formarea lui . Am pastrat acest SL la acel nivel pe toata perioada stirilor de vineri cu ideia ca poate sa existe o miscare speculativa puternica . Piata a reactionat destul de linistit la stiri deci SL poate fi mutat la un nivel mult mai sus ca riscul sa fie mult mai mic. Mare atentie , inca este destul de devreme ca sa mutam SL pe intrare . Nivelul la care se poate muta SL o sa-l stabilesc dupa deschiderea de luni a pietii din Londra .

 

Va urez mult succes la toti !!!

 

P.S. In sf am ajuns sa pot sa postez pe acest forum analize mai complexe NOEWAVES si sa fiu inteles. Va multumesc la toti cei care participa activ la analiza si pun intrebari. De ce ? Fiindca sunt multumit ca isi dau silinta sa invete , au vointa si din acest motiv imi face mare placere sa vad cum educatia financiara si a pietii de capital se dezvolta .

 

Salut !

Ne poti spune care sunt regulile de formare a unui triunghi iregular ?

Am descoperit ceva foarte interesant. Valul a din acest zigzag normal este egal in timp cu valul c, iar valul b este egal cu de 5 ori in timp cu valul a.

Fiecare val din interiorul valului b al zigzag-ului este egal cu timpul consumat de valul a.

Atasez si un grafic. Sper sa nu fie prea incarcat.

.

Multumesc,

Cu respect,

post-2700-0-72893200-1349539659_thumb.gif

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ miliardar

 

Sa stii ca este un inceput destul de bun . Faptul ca ai facut prima analiza in acest gen este un pas destul de important .

Acum vreau sa te intreb ceva , ca sa inteleg mai bine rationamentul folosit in aceste analize si sa pot sa incep sa-ti fac anumite observatii ca sa incepi sa inveti si sa progresezi .

Spune-mi te rog ce reguli ai folosit cand ai construit analiza EWA CLASIC sau NEOWAVES ?

De ce te intreb ? Fiindca ambele strategii sunt pe valuri dar sunt diferite si nu vreau sa incurc regulile , fiindca au si diferente destul de importante .

 

In rest este ok si ma bucur ca ai inceput . Ceea ce imi place ca nu ai copiat de pe siteul rusilor cu toate ca ai putut sa o faci ! Se vede ca este o opinie proprie si asta ma bucura .

 

succes in continuare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.