Sari la conținut

NEOWAVES & EWA ANALIZE SI TRADING


Postări Recomandate

Salut la toti !!!

 

Analiza tehnica NEOWAVES EUR\USD H1

 

Pattern terminat - DIAMETRICAL

 

Din analiza anterioara se poate observa figura presupusa - diamentrical . Aceasta fiind figura, care se pare ca a terminat un val de grad mai mare , ne-a dat o probabilitate de intrare in trading . Dupa cum se poate observa din grafic , astazi piata a avut spre sf sesiunii londoneze o miscare destul de violenta descendenta . Daca numaratoarea este corecta si presupusul val g din diametrical este gata , atunci piata nu ar trebui sa ajunga la nivelul min al acestei formatiuni .Ma astept ca piata in urmatoarea perioada sa tranzactioneze ascendent , daca o sa fie asa atunci miscarea violenta din acest sf de saptamana ma anunta ca ultimul segment din formatiunea mare o sa fie o corectie non-standart de categoria 1 si valul E din structura mai mare va fi un monoval , nu un polival cum ma asteptam.

In trading s-a intrat raspectand cu strictete menegmentul riscului si avand un raport min RR 1:2 . Volumul tranzactiei nu depaseste nivelul de 3% din valoarea contului existent.

 

Succes!!!

post-6242-0-87862000-1348845399_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti !

Analiza tehnica NEOWAVES AUD\USD m30

Am schimbat numaratoarea la aud/usd deoarece consider ca ne aflam intr-un triunghi expanding cu valul (e) fiind tot un triunghi expanding.

Consider ca expandingul este neregulat deoarece:

- cel mai des intalnit

- fie b este mai mic decat a, iar restul mai mari decat valurile anterioare ; fie d este mai mic decat c, iar restul mai mari decat valurile anterioare. In cazul nostru valul (b) este mai mic decat valul (a) iar celelalte sunt mai mari decat valurile anterioare.

- valurile a si e este posibil sa relationeze prin 161.8%. In cazul nostru nu relationeaza.

- cu cat consuma mai mult timp, liniile de trend vor fi mai inclinate

post-2700-0-58454200-1349069816_thumb.gif

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti !!!!

 

Analiza tehnica NEOWAVES EUR\USD H1

 

Pattern se apropie de sfarsit .

 

Din analizele anterioare o sa observati ca pe masura ce postez incep sa ridic nivelul de complexitate la analizele postate .

Piata este destul de complexa si extrem de imprevizibila , daca recititi posturile am spus ca se afla sau intr-un mediu expanding sau intr-un mediu haotic ( diametrical ). Deoarece patternul diametric o fost invalidat si piata a continuat sa se dezvolte , ajung la concluzia ca patternul este mult mai mare si mai complex . Cand alte analize sunt in dificultate sa spuna in ce mediu ne aflam NEOWAVES ma anunta ca suntem deja la finalul unui pattern si imi arata si directia si ma informeaza despre evolutia urmatoare . Da pietele sunt extrem de grele si greu de tranzactionat in acest moment , dar cei care stiu NEOWAVES deja se pregatesc ca sa tranzactioneze .

 

Va urez la toti mult succes!!!!

 

P.S. Dupa cum am mai anuntat , distractia a inceput !!!! Oare ce face EWA ?

post-6242-0-53208800-1349279337_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.