Sari la conținut

NEOWAVES & EWA ANALIZE SI TRADING


Postări Recomandate

@vaxx. "ORICUM PIATA VA FACE CE VREA." nu e deloc adevarat, piata merge in patternuri elliott, numai mucalitii si absentii nu stiu despre aceste lucruri, numai ca aici apare dificulatatea interpretarii, unele patternuri cu grade de dificultate ridicate confirma post pattern, piata volatila, nervozitatea decidentilor din piata si confuzia, asta e cuvantul de ordine confuzia.... cum poti sa ti dai seama de asta?, simplu: in ultima vreme pe foarte multe instrumente am vazut configurandu-se patternuri de tip expansiv, diametrice, simetrice etc etc, patternurile astea indica confuzia in piata, la AUD datorita liniilor de trend (care face parte din procesul de identificare al patternurilor ne-a reiesit un expaniv, dar un expansiv esuat poate forma un diametric expansiv asta pentru o si mai mare confuzie). tine minte ca liniile de trend, timpul consumat de fiecare segment, structura iti dau informatii despre forma patternului!.

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gandeste-te la un singur lucru, daca pentru noi cu atatea elemente de cunsoastere si decriptare a marketului sunt momente extrem de dificile dar nu imposibile, dar un trader care nu are astfel de cunostinte: si ce sa inteleaga saracul trader cand vede un AUD pe H4 ca are lowul spart si high ul la fel si acu pretul oscileaza la mijloc intre cele doua, el nu poate gasi elemente de tranzactionare pe trendurile inferioare, e perioada de range: metodele pe indicatori, candele, lumanari, moving average dau extrem de multe semnale false in range chiar sunt contraindicate, fara cunostinte si aproximari maresti riscul de a intra de fiecare data pe directia gresita, la cati nu s-a intamplat asta? cam la toti.

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam la toti ?

Cred ca la toti.

 

Flames am inteles din posturile tale de mai sus ce ai vrut sa spui. Asa este, la mine inca este prezenta dificultatea interpretarii si de aceea am spus ca piata poate face ce vrea.

Mai trebuie sa treaca experienta prin mine.

 

Toata stima,

:77:

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti !!!

 

Analiza tehnica NEOWAVES EUR\USD H1

 

Pattern se apropie de sfarsit .

 

Din analizele anterioare , se vede cum dupa o miscare extrem de violenta si puternica , avem o miscare destul de divizata si corectiva . Fiindca am presupus in prima faza dezvoltarea unui expanding , ma asteptam ca acesta corectie care l-am presupus valul d sa ajunga min la 50% FIBO din valul presupus de mine valul c , ceea ce s-a si intamplat .

Fiindca miscarea se afla in valul d , as putea sa spun ca patternul care l-a format poate fi un diametrical , care se afla la final .Daca este asa si ultimul segment valul g este gata , astept o miscare puternica ascendenta si inceperea unui nou val ascendent de grad mai mare al formatiunii mari .

 

Probabilitate mare de intrare in trading !

 

Succes!!!

post-6242-0-43715800-1348749603_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Analiza tehnica simpla EUR\USD H1

 

Folosind , un simplu canal de trend si doi dintre cei mai populari idicatori , vreau si eu sa stiu daca poate cineva sa-mi interpreteze ce se poate face in acest moment ilustrat in grafic , la acest instrument financiar.

 

Succes!

post-6242-0-05997600-1348751855_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aud/usdm30

Evolutia tranzactiei. Am pus TP-ul pentru ca pana maine dimineata nu mai am acces la piata ( calculator ). TP-ul este la aproape 161.8 % din valul (a) pentru ca ar fi o probabilitate mai mare de a ajunge acolo pretul. Daca intram cu 2 loturi pe aceasta tranzactie TP-ul il fixam in zona lui 261.8 % din valul (a) unde eram pregatit sa inchid 1 lot, iar celalalt lot sa-l las la dezvoltare.

 

Atasez graficul.

post-2700-0-46092800-1348752834_thumb.gif

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la euro avem un diametric in (triunghi expansiv-grad superior) in val de tip (d) urmeaza un valul (e) cel mai violent, cel mai mare, si cel mai structurat din tot patternu. target 13400 sper sa nu ma insel. pattern in oglinda cu usd index.

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.