Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

O posibila explicatie ar fi daca platforma a fost deschisa si pozitia a avut setat trailling stop!

 

Pai nu am setat nici un trailing stop si din ce se vede in extras o pozitie a fost inchisa la 13 pips iar cealalta la 19 , daca era TS nu ar fi trebuit sa se inchida dupa acceasi limita ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai mi-a mai inchis o pozitie , mi-a pus SL automat am incercat sa-l modific sa il maresc mi-l modifica la loc , dupa care mi-a inchis pozitia, apropo eu cand am deschis tranzactia am setat SL si TP in speranta sa nu mai patesc acelasi lucru, ciudat astept pareri sunt putin nedumerit, sa fie din cauza marimii lotului ?

DetailedStatement.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sutz

scrie-le sau vb cu ei, sa vezi ce se intampla. noi cu ce te putem ajuta, decat poate cu vreun sfat prost! poate nu faci tu bine ceva, setari, etc. Doar ei te pot ajuta.

Si oricum, Gain Capital astia cine-s? sunt atatia altii, de ce sa te complici cu no names??? du-te la Alpari daca tot vrei UK. cu aia macar poti comunica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alex: some of my orders closed with a stop loss , but i did not set one

alex: why is that?

Dan K: It looks like these recent trades were closed by stop losses.

alex: yes but i did not set them

alex: and they also close on profit

Dan K: Did you use a trailing stop?

alex: never

alex: after my first order closed with SL

alex: i clicked on trailing stop at none

alex: so i make sure it wasn't that

Dan K: From what I see these orders were closed by a stop loss.

alex: them my question is who set the stop loss if i didn't ?

Dan K: Does someone else have access to your computer?

alex: cause this happened in front of my eyes , just minutes ago

alex: surely not

alex: surely meaning 100%

alex: i tried to change the stop loss , but i didn't let me

alex: so, can you tell me what happened to the orders ?

Dan K: I do not know.

 

Ma lamurit de tot, imi fac cont in alta parte, daca la conturi demo se intampla asa ceva ma bucur ca sa intamplat acum si nu dupa ce intram pe cont live. De ei am dat pe forexfactory la brokeri si am vazut ca au spread mic si leverage ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Stirea asta (care e deja veche) mi-a adus aminte de Tradelover :) S-a descoperit cel mai mare (de pana acum) numar prim. Stiu ca si Tradelover le cauta http://www.mersenne.org/various/57885161.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici o stire relativ veche care pare tare neverosimila si totusi e adevarata.

Imagineaza-ti tot desertul din lume plin de legume 100% naturale din 2015. Crezi ca se poate?

 

http://www.descopera.ro/dnews/10353257-este-aceasta-cea-mai-importanta-inventie-a-secolului-al-xxi-lea-acest-proiect-este-mai-important-decat-orice-altceva-de-pe-glob-anunta-presa-britanica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.