Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

Neata,

 

Printre "pansamentele" cu zeama de varza:

 

Atasez un .csv cu calendarul economic pe 2011. Sunt centralizate aici doar stirile cu importanta Medium si High de pe www.dailyfx.com/calendar

 

Apoi, un .xls cu comentariile fundamentale din ultimele 2 luni date de www.fx360.com

 

Eu le folosesc pentru backtestingul strategiilor. Cand mai vad cate o chestie pe grafic ce imi da de gandit, caut sa vad daca a existat vreun motiv fundamental in ziua respectiva. Daca tot le-am cules, poate mai se foloseste si altcineva de ele.

 

Gata, a trecut Revelionul

Spor la munca!

 

La multi (b)ani!

Comentarii fundamentale.rar

Calendar 2011.rar

Editat de Adi.M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

In cazul in care ati pierdut stirea: Directorul Executiv al celui de-al doilea centru financiar din Londra (care arata mult mai bine decat primul, daca ma intrebati pe mine) este un roman (stirea este despre altceva, dar se face referire si la asta) http://www.mediafax.ro/economic/george-iacobescu-primul-roman-distins-de-regina-elisabeta-a-ii-a-cu-titlul-de-knight-bachelor-9117182/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea si eu o serie de filosofi pe care doresc sa le adaug.

 

 

1. Sa nu surazi ca si cum ai da apa la flori.

2. Noaptea e o gaura in fundul careia te poti ascunde

3. Hotul e un prestigator fara aplauze

4. Hazardul este o alta poveste careia nu poti sai cunosti sfarsitul

5. Secretele sunt incuiate bine, dar visul lor e evadarea

6. Cand uit, e o idee care se joaca dea v-ati ascunselea in adancul meu

7. Eu nu stiu cine sunt, tu nu sti cine esti

 

 

 

Voi mai adauga pe masura ce voi mai gasi citate si ideei bine conturate. Fi atent ca si rimeaza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.businessinsider.com/kashya-hildebrand-krasting-2012-1?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+businessinsider+%28Business+Insider%29

 

 

Cred ca Maria, vanzatoarea care castiga 3500E pe luna la Iforex, e si ea vreo nevasta de economist sef pe la vreo banca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca asa se intampla in orice tara, sotia sau familia investesc pe ponturi sigure, strategice. Investitii fara risc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.