Sari la conținut

Zona Comuna [analize & discutii]


Criodi

Postări Recomandate

Buna tuturor pe saptamana aceasta!

EUR/JPY

sell stop la 126.220

v=1.5

SL= 126.900

TP=124.140

risc~1%

R:R=1:3

ordinal s-a activat

Editat de slg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GBP/JPY

sell stop la 148.650

SL=149.550

TP=146.100

risc~1%

RR~1:3

ordinal s-a activat

Editat de slg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

USD/JPY

sell stop la 94.610

SL=95.060

TP=93.110

risc~1%

R:R~1:3

ordinal s-a activat

inchis la SL negativ, -1%

Editat de slg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

USD/CAD

 

Buy (la nivelul pietii): 1.01749

S/L: 1.01369 (38 unitati)

T/P: 1.02038 (28.9 unitati)

Risc asumat: 0.05%

Raport recompensa-risc: 0.76

 

Motivatie: model de bare - bara de tip AC (n.a. eng. PIN BAR) pe pivotul ce delimiteaza zona de bias neutru de zona de bias descrescator.

 

post-2510-0-55838500-1371482127_thumb.png

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce exact, dar usd/jpy imi pare ca face figura si ca va merge tot in jos! Dar...tot la fel de bine poate sa fie respins pretul din fibo 38.2% si sa o ia in sus! totul depinde de tonul si detaliile date de FED in aceste zile! Ma bate gandul sa inchid pozitiile de pe usd/jpy, ca nu prea imi place, e un risc prea mare la cat de volatila e perechea asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce exact, dar usd/jpy imi pare ca face figura si ca va merge tot in jos! Dar...tot la fel de bine poate sa fie respins pretul din fibo 38.2% si sa o ia in sus! totul depinde de tonul si detaliile date de FED in aceste zile! Ma bate gandul sa inchid pozitiile de pe usd/jpy, ca nu prea imi place, e un risc prea mare la cat de volatila e perechea asta...

 

Nu pari prea sigur pe metoda ta de tranzactionare. Ai nevoie de niste repere clare dupa care sa te ghidezi.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ livium 

 

Da tot ce tine de JPY are un pas de tranzactionare destul de mare . 

Daca o sa te uiti atent la indicii economici DowJones 30, S & P 500 , DAX 30 au aproape aceiasi figura de pret ca si USDJPY de ex . Difera destul de putin ceea ce inseamna ca problema este nu de la JPY ca se intareste dar din cauza USD ca a slabit in ultimele saptamani . Deci cotatia paritatii v-a avea legatura directa cu decizia FED de miercuri . 

Sapatamana aceasta este extrem de periculoasa fiindca este si saptamana in care se inchid contractele standartizate si este cea mai importanta saptamana din prima jumatate de an . 

 

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.