Sari la conținut

EUR/USD


Apollo

Postări Recomandate

1.http://www.myfxbook.com/community/outlook/EURUSD

eu ma uit aici, toti sunt sell deci va mai creste.

2. piata nu se misca dupa un grafic. deci degeaba analizezi o poza ca va fi la ghici orice analiza. chiar daca speri ca va ajunge la 1.38 nu stii ce va face pana acolo. daca trece prin 1.32 si iti ia sl, degeaba mai ajunge la 1.38.

eu sunt grid trader nu conteaza directia conteaza sa se miste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Meh , EUR/USD

25.35%74.65%

 

 

75% erau short la OANDA iar Euro a zbughit-o in sus. Poate ca 75% sunt scalperi si au dat incepand cu openul Frankfurt. :huh:

Daca diferenta e atat de mare atunci eu mas duce cu turma, poate ca smartmoney-ul este acel 25%, dar daca turma isi ia ceva in cap eu greu sa ii opresti, si sunt imprevizibili.Inversiunea se va intampla, dar nu acum.

Editat de Proximus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 5 luni mai târziu...

Asta nu a fost stire. Take Profit se cheama si s-au folosit de stirile nu neaparat rele pe SUA sa marce banu' pe ditamai shortu' din August. Nu de azi Short. Sunt sanse si de 1.3 greu de zis. Nu stiu cum s-au inteles ECB cu FED asa ca stau pe bara. Am vrum long azi dar m-au scos inainte de marea teapa in sus.

Eu iau al doilea varf pe euro care tre sa nu depaseasca 618 indiferent de TF asa ca nu am intrare.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana asta tot de buy ramane Eur numai daca nu sare Draghi cumva. 1.3 e 382 asa ca pe acolo ar fi de asteptat  short mai de durata, in rest, daca si maine face tot asa nu am sanse. Piata se misca diferit zilele astea. Se taie trenduri la mijloc, nu se finalizeaza. Prefer CAD ul ca vad ca orice se intampla, tot la deal o da. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e putin incurcata. SUA are crestere sustinuta. Restul lumii si nu glumesc aici, o da in deflatie sau in cel mai bun caz, stagnare. Asta ii obliga automat sa umble la curs. Toti vor acum valuta mai slaba. Problema apare aici, Daca Dolarul creste prea repede, taie elanu' in SUA ceea ce iar nu e bine. Si de aici, toate se incurca. 

Europa fara QE se duce in cap cu Germania cu tot, si Merkel o zice tare - fara bani in plus!, papam din ce avem. Japonia are probleme si tot acolo se ajunge daca nu se misca ceva. China o arde pe rosu de ceva vreme si si ei s-au apucat de un fel de QE dar slab. Odata cu China, pica Australia si Kivi si uite cum se leaga toate. In UK inflatia e mai mare de cat se vede in cifre, e de ja o bula imobiliara acolo si ar trebui sa creasca dobanda dar cum sa o cresti daca economia tot nu merge.. . SUA ar vrea sa ridice rata dar inflatia nu e atat de mare incat sa riste. 

Deci, logic acum este Dolar la deal pe termen lung, multi ani de acum dar sigur nu cu viteza asta. De aia si Take Profitul de azi. Prea s a dus Dolarul repede in sus asa ca si corectia e pe masura ca viteza.

 

Plus ca nu doar valutele sunt in corectii azi (profit taking) ci toate bursele fac acelasi lucru. Marca banu" si inca cu viteza. 

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.