Sari la conținut

InterbankFX


vick

Postări Recomandate

@gubyiq

Desi nu are legatura cu InterbankFx o sa iti raspund aici (rog un moderator sa mute raspunsul si intrebarea in alt topic).

Te duci in platforma , in fereastra 'Terminal' la 'Alerts'.Dai click dreapta in pageframeul "Alerts" selectezi 'Create' (sau apesi Insert) din meniu si in pe linia 'Source' ai un buton care are 3 puncte pe el '...' .Apesi pe ala si selectezi noul alert pe care il doresti.Noul alert trebuie sa fie in formatele 'wav' , 'mp3' sau 'wmi'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

au promotie de 50$ pentru conturile noi :-?

 

Daca depui minim 1000$, sa nu-ti inchipui ca depui 100$ si primesti 50$ ;).

 

pot deschide un cont de 100 usd ?

 

Poti depune cat vrei tu. Nu mai au depozit minim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

InterbankFX la 01.12.2009 ora 12 noaptea(ora Romaniei) avea spread de 10 pips la GBP/USD :-?

 

 

Este cunoscut ca GBP/USD nu are o adincimea de piata asa mare cum ar fi la eur/usd .. de aceea se si misca mai mult ... are o volatilitate mai mare... temporar un spread de 10 pips mai ales la un ECN e normal ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Salutare,

Caut de ceva vreme un broker care sa-mi indeplineasca toate conditiile. Mi-am orientat atentia spre IBFX si FXCM pt ca sunt brokeri de top si cu prestigiu insa pe mine ca interday trader nu cred ca ma avantajeaza brokerii care nu au spread fix, sau nu stiu cel putin pe mine ma sperie brokerii care nu au spread fix. Atentie nu spun despre IBFX si FXCM ca nu sunt brokeri buni, poate din potriva, insa eu nu ma simt confortabil cu asemenea conditii. Mai bine aleg un broker mai mic dar cu spread fix cum ar fi Brocompany sau multi alti brokeri.

 

Intrebarea mea este daca poate cineva sa ma lamureasca, de ce acesti brokeri mari care au profituri imense practica aceste strategii cu spreduri care se maresc pe stiri, iar unii brokeri mai mici practica o strategie cu spread fix mai putin profitabila pt ei dar mult mai avantajoasa pt traderi?

Pt ca logic ar trebui sa fie invers, eu cel putin asa o vad.

Mai jos aveti un email trimis la IBFX cu reply ul lor (highlight-ul galben l-am facut eu).

Da click pe poza pt view marit :-?

post-4153-126074831626_thumb.jpg

 

P.S. Ce parere aveti despre Brocompany.com? Este un broker serios?

Editat de Xinger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Caut de ceva vreme un broker care sa-mi indeplineasca toate conditiile. Mi-am orientat atentia spre IBFX si FXCM pt ca sunt brokeri de top si cu prestigiu insa pe mine ca interday trader nu cred ca ma avantajeaza brokerii care nu au spread fix, sau nu stiu cel putin pe mine ma sperie brokerii care nu au spread fix. Atentie nu spun despre IBFX si FXCM ca nu sunt brokeri buni, poate din potriva, insa eu nu ma simt confortabil cu asemenea conditii. Mai bine aleg un broker mai mic dar cu spread fix cum ar fi Brocompany sau multi alti brokeri.

 

Intrebarea mea este daca poate cineva sa ma lamureasca, de ce acesti brokeri mari care au profituri imense practica aceste strategii cu spreduri care se maresc pe stiri, iar unii brokeri mai mici practica o strategie cu spread fix mai putin profitabila pt ei dar mult mai avantajoasa pt traderi?

Pt ca logic ar trebui sa fie invers, eu cel putin asa o vad.

Mai jos aveti un email trimis la IBFX cu reply ul lor (highlight-ul galben l-am facut eu).

Da click pe poza pt view marit :-?

post-4153-126074831626_thumb.jpg

 

P.S. Ce parere aveti despre Brocompany.com? Este un broker serios?

 

 

Practic (si nu teoretic) daca ai o tehnica buna de trade , ar trebui sa-ti fie indiferent daca spreadul est de 1 pip sau de 150 de pips. Cred ca trebuie sa mai lucrezi la tehnica si strategia de trade daca te sperie un spread variabil! Incerca un broker care lucreaza cu microloturi (0.01)!

 

Bafta la pipsi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@oltciter

Sincer stiu ca mai am mult pana departe, deocamdata nu mi-am testat emotiile pe un cont live. Pe cont demo strategia si tehnica mea de trade sunt destul de bune dar mai stiu si ca 99% din traderi se descurca excelent pe demo dar situatia se schimba pe live. De asemenea mi-am impus niste reguli personale, una din ele ar fi sa nu tranzactionez pe indicatori economici importanti.

Tu ai dreptate nu ar trebuii sa ma sperie un spread variabil si, sa aleg un broker de top, unde banii mei sunt mult mai in siguranta. Chiar daca ai scris doua randuri nu foarte consistente in argumente ai reusit sa ma pui pe ganduri si poate sa ma orientez catre un broker de top :-? . Si daca ar fi sa aleg intre FXCM si IBFX as alege IBFX, si am doua argumente:

1. cei de la IBFX cel putin au fost sinceri si au spus ca spreadul poate varia chiar mai mult de 20 pips pe un indicator economic important, pe cand cei de la FXCM mi-au spus telefonic ”I dont know exactly but I think its widing around 6 or 7 pips”. Eu sunt si putin cu capu si cand am auzit ”I dont know” rostit de un functionar FXCM (top broker) mi s-a urcat la cap. Sa fim seriosi 6, 7 pips? Nu m-am uitat pe platforma lor pe 4 decembrie cand s-a publicat NFP-ul pe usd ca probabil erau 60 sau 70 pips spread pe GBPUSD (exagerez putin).

2. Ca al doilea argument faceti o comparatie intre graficul pe MT4 pe H1 de la IBFX si FXCM de la inceputul lunii decembrie si pana acum, mai multe nu spun.

 

Desi nu sunt in masura sa dau sfaturi, le-as sugera traderilor incepatori ca mine sa incerce sa ia ”pulsul” brokerilor cu care vor sa lucreze si nu doar sa isi faca o parere de pe forumuri.

 

 

Multumesc pt reply Oltciter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am decis (definitiv), o sa investesc la IBFX dupa sarbatori.

Postez mai jos conversatia de pe live chat pe care am avut-o cu IBFX.

Stiu ca pt traderi seniori e old shit conversatia de mai jos, dar o postez pt cei juniori ca mine si care sunt indecisi cu alegerea brokerului.

 

Thank you for contacting us. The next available agent will be right with you.

You are now chatting with 'Client Services 20'

Client Services 20: Hello, this is Jordi. How may I help you?

NONE: hello, my name is Adrian

NONE: i want to open an account but i have some questions first

Client Services 20: ok

NONE: in fact just 1 question, do you accept scalping as a trading method?

Client Services 20: yes

Client Services 20: In accordance with our no intervention business model it is not the policy of IBFX to police the trading style and activities of our clients. However, as a general rule we recommend that clients remain in trades for a duration of at least 90 seconds.

NONE: so if i do regular scalping its ok right? or ill get some reqouts and stuff like this

NONE: I see, well 90 seconds is more then a decend rule

NONE: decent*

Client Services 20: We really don't monitor of police for it

Client Services 20: monitor or* police

NONE: i see, ok thank you very much and im looking forward to opend an account during this month

Client Services 20: You're welcome

Client Services 20: We hope you will have a good experience trading with us

Client Services 20: will this be your first live account?

NONE: yes :) i hope too

NONE: yes will be my first live account, but im practicing since last year on demo accounts and i think its time to get in action :)

Client Services 20: That's good, I recently just started trading live again. I had stopped for about a year

NONE: btw im from romania, is that a problem?

Client Services 20: No, that's fine

NONE: ok :), do you have many romanian clients? or its a question that you dont know the answer because its a different department

NONE: i personally know 2 ppl that are trading live with you

Client Services 20: I don't know how many we have, but I have spoken with some clients in Romania

NONE: yap

NONE: ok thank you very much Jordi

Client Services 20: you're welcome

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.