Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

On the risk that the U.S. economy may be sliding back into recession, the ECB president said that “there is a mood which seems to me too negative.”

 

“That’s my own personal feeling,” he said.

 

 

Si Bernanke ce zice? Pana unde mai poate cobori EURUSD care are un pin sanatos pe monthly? Pe weekly este trend descendent si tocmai s-a inchis o noua saptamana ce formeaza pattern de bearish engulfing, al doilea din ultimele 6 saptamani. Daca nivelul 50% Fibo nu rezista mari sanse sa viziteze 1.244 ce reprezinta 61.8 Fibo dar si zona ce s-a comportat ca si suport la sfaristul 2008, si martie 2009.

post-2415-018766500 1284208885_thumb.gif

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

pe scurt:

1) Atentie, am zis "perfect", nu perfect. Dupa cum stim, perfect nu exista!

2) Intro: am incercat aceasta tehnica, a functionat, dar nu s-a prins de mine pentru ca necesita rabdare multa si eu nu sunt stilul sa stau in tufis 3 zile pana apare prada; Dupa cum stim, tehnica cea mai buna este cea care ti se potriveste.

3) Tehnica cuprinde: ... indicatorii din imagine si urmarim ca: indicatorii sa lase urma (sageata rosie /pentru sell) si MFI (indicator din MT) sa fie OS/OB in timpul recent si sa confirme o "intoarcere" sub level 80 (pentru sell, pentru buy peste 20). Obligatoriu si cel mai important, semnalele trebuie sa apara pe toate 3 TF-uri odata.

TP, SL, se calculeaza cu proiectii fibo sau cu ATR, dupa gust,dar ... sincer pentru managementul pozitiei, nu am argumente!

5) Avantaje: entry bun

4) Dezavantaje: timp mare de asteptare

post-2377-099459400 1285176070_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.