Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

  • Moderators

Doamne fereste! Acu m-ai speriat rau de tot. :) M-a prins NFP-ul aseara cu SELL si sunt heavily underwater... Sper sa vad un gap in jos luni, sa pot sa inchid cu o pierdere mai mica. Eu sunt incontianuare biased pe short, dar si ce spui tu are sens... grrr...

Editat de tradelover
pus link
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce sa te sperii ca inca nu a spart nivelul ala mentionat in al doilea grafic. Analiza din perspectiva undelor Elliot de aici sustine scenariul unei urmatoare miscari descendente.

 

Chiar daca pe termen mai lung sunt sanse suficient de mari sa vedem cum euro creste fata de dolar, merita si tradelover un val descendent sa inchida pozitia onorabil poate chiar cu profit :)

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste! Acu m-ai speriat rau de tot. :) M-a prins NFP-ul aseara cu SELL si sunt heavily underwater... Sper sa vad un gap in jos luni, sa pot sa inchid cu o pierdere mai mica. Eu sunt incontianuare biased pe short, dar si ce spui tu are sens... grrr...

 

Tradelover, avem un triunghi spart care e mereu penultima unda dintr-o structura de nivel mai mare si pretul dupa ce termina unda ce l-a spart are tendinta sa revina inapoi la bazele triunghiului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.