Sari la conținut

GBP/JPY


oltciter

Postări Recomandate

  • Moderators

haha, corect! doar ca dupa interventia BOJ, nu stiu cine se mai incumeta sa vanda... eu cred ca vom asista la o perioada mai lunga de consolidare, cel putin pana cand apare calupul al doilea de miliade de yeni... (desigur ca inerventia va fi facuta in mai multe episoade, au impartit banii in cel putin 4-5 "calupuri", nu ii baga toti odata, ca nu sunt prosti nici ei) si atunci vom vedea o noua crestere cel putin la fel de mare ca precedenta, daca nu chiar mai lunga... G/J se simte bine la 138, a mai fost acolo, ba chiar si la 160 a mai fost :))

Editat de tradelover
scrisesem 1.38 si 1.60, in loc de 138 si 160
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daily:

 

post-2510-055834000 1285826384_thumb.png

 

Practic, aceasta pereche nu a putut trece de zona de pivot superioara (zona verde)din zona 135.6-135.7 intorcandu-se in zona de pivot mediana (zona albastra), in apropierea lui 50.0 Fibonacci retrace din miscarea 137.75-127.62. 136.60 reprezinta confirmarea continuitatii directiei up deasupra zonei superioare de rezistenta si suport.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Da, exista o rezistenţă mare acolo, cauzata si de linia de ATH Daily. Depinde insa foarte mult de ceea ce vor face japonezii la urmatorea intalnire (ori urmatoarele 2-3). Eu personal mai vad asa ca prin ceaţă o noua şarjă de yeni pe masă, drept urmare o noua explozie spre 135.5 este inca posibilă, ba chiar foarte probabilă...

 

post-1272-062898500 1285828446_thumb.png post-1272-085737500 1285828473_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.