Sari la conținut

GBP/JPY


oltciter

Postări Recomandate

  • 4 săptămâni mai târziu...

Deci, ca concluzie vad începutul căderii, chiar am intrat în mișcare. O sa zic ferm după 147 (mai degrabă o sa ajungem undeva aproape de 147/146 și o sa plecam într-o corecție, care o sa fie interpretata de mulți ca continuare de UP-trend). Recomand la corecții de intrat în SELL cu SL sau de așteptat corecția de la 147 spre 156 și de intrat în SELL de acolo. Asa ar fi un SELL foarte sigur și mișcare foarte inteligentă.

 

 

Nu a ajuns 100 de puncte pana la punctul prognozat de 147. Oricum a mers aproape 700 de puncte de la ultima prognozare.

La 148 am întâmpinat rezistenta.... presupun ca am început corectiva de val 2 din cădere.

156.50-158.## o sa caut sa intru pentru SELL agresiv.

post-1926-125354125268_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il vad urcand pana undeva intre 154.5-155.4 Nu cred ca semnalele fundamentale i-l va urca asa sus.

Insa, daca va sparge puternic suportul daily de la 153.40, atunci poate ajunge in mod cert la 156 - cum ai zis tu - sau chiar 158, de ce nu. Ramane sa-i urmarim evolutia.

 

post-2510-125354658951_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il vad urcand pana undeva intre 154.5-155.4 Nu cred ca semnalele fundamentale i-l va urca asa sus.

Insa, daca va sparge puternic suportul daily de la 153.40, atunci poate ajunge in mod cert la 156 - cum ai zis tu - sau chiar 158, de ce nu. Ramane sa-i urmarim evolutia.

 

post-2510-125354658951_thumb.png

 

 

:D

 

Plus, minus 50-150 de pipsuri nu e treaba mare. Eu nici nu ma uit la asa mișcări. Am închis SELL-urile și o sa caut ca intru de mai sus.

Unde o sa fie... o sa ne șoptească piața. :D

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu sunt de acord cu corectia in zona 156, insa nu vad confirmarea c-a inceput. din punctul meu de vedere, maximul de azi e important - 149.60; daca nu e depasit, putem vedea 147 si chiar mai jos (ma gindesc la 145 sau chiar 140). dar daca e depasit, atunci e clar. se merge in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu sunt de acord cu corectia in zona 156, insa nu vad confirmarea c-a inceput. din punctul meu de vedere, maximul de azi e important - 149.60; daca nu e depasit, putem vedea 147 si chiar mai jos (ma gindesc la 145 sau chiar 140). dar daca e depasit, atunci e clar. se merge in sus.

 

Nu mai picuiesc pipsulice. Am ieșit deocamdată din SELL, cea ce nu înseamna ca nu s-ar putea sa se mai coboare ceva.

Încerc sa ma concertez pe mișcare mai majore și mai sigure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit si ce-ai scris mai sus. stiu stilul tau de tranzactionare. eu ma simt mai sigur daca intru dupa o confirmare, daca n-o vad atunci urmaresc trendul initial.

ma gindesc c-or fi unii care isi pun intrebari si invata cind vad mai multe opinii. eu asa am invatat, citind mai multe pareri (desi aici nu se pune problema ca avem opinii diferite, ci doar de modalitatea de urmarire a trendului).

zic si io :D ...

Editat de sian
am sters citatul cu postul anterior conform regulamentului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.