Sari la conținut

GBP/JPY


oltciter

Postări Recomandate

kerosen, retelele neuronale trebuie sa invete sa urmareasca trendul nu sa interpreteze stirile.

 

asta e: a fost prostia mea, ca saptamana trecuta anuntasera (nu stiu care din anglia) ca se asteapta la o perioada mai grea =)) dar deh... retelele neuronale nu au stiut =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca tot sunt aici, sa postez perspectiva mea pe g-j.

graficul daily a devenit bullish, suntem deci intr-o noua unda in sus, a 3-a corectiva pe daily (unda C). linia de trend de pe daily ar trebui sa opreasca o corectie h4 in jos. o divergenta bearish clasica e schitata pe macd, dar cci si stochastic nu confirma acest lucru. dupa cum arata configuratia pe daily, mai e loc binisor de urcat.

graficul h4 arata o divergenta bearish puternica pe toti oscilatorii. asta ne indica o corectie iminenta in jos, care se va opri in zona 206. semnalul de intrare pe short este spargerea liniei de trend, altfel nu e recomandat de intrat short.

graficul m40 (poate va intrebati de ce folosesc acest timeframe care in mod normal nu exista pe metatrader... e vorba de ratia 1:6 intre m40:h4) arata tot divergenta bearish, si probabil ca spargerea liniei de trend de pe m40 inseamna de fapt un short-ul pe care il asteptam pe h4...

dar pina atunci weekend placut tuturor.

post-1398-1212212339_thumb.jpg

post-1398-1212212351_thumb.jpg

post-1398-1212212367_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Asta este ce vad eu pe GBP-JPY. Pretul a iesit dintr-un triunghi ascendent si ma astept sa urce in continuare.

Poate mai apar si alte perspective.

post-768-1213565741_thumb.jpg

Editat de Alexian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este ce vad eu pe GBP-JPY. Pretul a iesit dintr-un triunghi ascendent si ma astept sa urce in continuare.

Poate mai apar si alte perspective.

Cred ca e nevoie de o corecţie undeva in zona 208.50 si apoi sa mai urcam.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu chiar asa de jos ca 208.50. deocamdata as zice un 209.95... sau 209.50, cel mult. dincolo de valoarea asta inseamna o corectie ceva mai mare si posibil sa se opreasca in 207.50/208.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu chiar asa de jos ca 208.50. deocamdata as zice un 209.95... sau 209.50, cel mult. dincolo de valoarea asta inseamna o corectie ceva mai mare si posibil sa se opreasca in 207.50/208.

Aceasta era ideea.

post-1926-1213603727_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.