Sari la conținut

GBP/JPY


oltciter

Postări Recomandate

iordaki, vroiam sa te intreb ceva mai demult. situatia pe weekly nu poate fi si A-B-C? ceea ce inseamna ca deja am vazut minimul la 192.xx.

post-1398-1214503359_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iordaki, vroiam sa te intreb ceva mai demult. situatia pe weekly nu poate fi si A-B-C? ceea ce inseamna ca deja am vazut minimul la 192.xx.

Asa vad weekly.....dar sincer sa fiu nu prea satisfacut sunt cum am facut corectia in (iv).... mai frumos tehnic ar fi o crestere in spre zona 1.1200....Dar, stii cum se poate întâmpla.....Pana cand nu vad semne de reverse sunt sell (piaţa e mai incurcata acum----joc pe distante mai mici)

http://smages.com/t/6a/67/6a67bf83d03a9c59d2e962deefc6cfd5.jpg

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma... daca tot suntem aici, ce nu inteleg din numerotarea ta: ai pus 1,2,3,4 (rosii), unde 4 coincide cu posibilul c. problema e ca 4 este mai jos decit 2... aici nu pricep. intr-o impulsiva clasica, 4 nu trebuie sa ajunga nici macar la 1, exceptie face "ending diagonal" unde se accepta un 4 mai jos decit 1... dar mai jos ca 2??

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma... daca tot suntem aici, ce nu inteleg din numerotarea ta: ai pus 1,2,3,4 (rosii), unde 4 coincide cu posibilul c. problema e ca 4 este mai jos decit 2... aici nu pricep. intr-o impulsiva clasica, 4 nu trebuie sa ajunga nici macar la 1, exceptie face "ending diagonal" unde se accepta un 4 mai jos decit 1... dar mai jos ca 2??

Ai perfecta dreptate ......

A ramas de demult .......

Ar trebui modificata miscarea ce a mers in sus......

 

P.S. Brovo tie si ruşine mie.......(postat neverificat)

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin zile grele pt. toate perechile pe yeni.

NIKKEI se comporta ca un leading indicator. A facut un breakout serios.

 

Scad bursele, investitorii se arunca pe aur si argint ....

 

O parere: cu cat creste mai mult pretul la petrol, cu atat dolarul american are mai mare cautare.

De ce? Petrolul se tranzactioneaza in dolari. Monopol de stat.

Si cu cat este foamea de petrol este mai mare, cu atat bancile centrale aduna dolari pentru zile negre.

Si cam asa isi exporta americanii inflatia. :smile:

Editat de tavi_star
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Mai, ca tot vorbiti de aur, sunt uimit ca nimeni nu vorbeste de vietnamezi... Ati verificat careva chestiile fundamentale care stau in spatele scaderii pretului aurului din ultima luna? Eu nu tranzactionez aur, dar vietnamezii sunt aici langa mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.