Sari la conținut

Strategie simpla de reversal la h4/daily


Postări Recomandate

Intrare Sell la EUR\USD.

La H4 se observa ca suntem intr-o corectie triunghi.Pretul a lovit linia descendenta.Pe H1 avem o posibila divergenta (inca nu s-a materializat, de aceea am trecut-o cu roz punctat)Pe M15 se vede divergenta si patternul, iar Pe M5 am evidentiat spargerea liniei de trend. si patternul Double top.

post-1335-1226321417_thumb.jpg

post-1335-1226321421_thumb.jpg

post-1335-1226321427_thumb.jpg

post-1335-1226321432_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva doreste sa sa-i fac un desen Ew sa-mi zica.Am vazut in postul de la Mfx ca mai sunt probleme cu identificarea impulsivelor si a corectivelor.Eu i-as sfatui sa citeasca putin despre Ew.Chiar la inceputul fiecaror carti de EW este prezentata impulsiva si corectiva.

post-1335-1226321762_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all

@oltciter

Am atasat poza pusa de mfx cu cateva posturi mai sus.

La USD/JPY pe H4 intram intr-o impulsiva ...... nu inteleg de ce ai luat sell cu target la h4

@cornelantoche

Conform setarilor de pe chrturile mele , la mine nu se vede finalizare de unda H4, si de aceea am considerat urcare pe uj ca si corectiva pe 1h pe unda h4 down. Cam asta ar fi explicatia. Sper sa nu ma fi inselat!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorine aici tine de maiestria si experienta fiecaruia ..... (si eu recunosc ca nu o am)

Totusi cred ca s-a terminat corectia de pe h1 si plecam in impulsiva de pe h4

Eu is mic si fara experienta pe deasupra :)) deci e posibil sa gresesc

post-2359-1226341048_thumb.jpg

Editat de cornelantoche
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sel USD/CHF

E un tip de tranzactie care nu am prins-o in viata mea .... nu stiu daca e asa de buna .... de aia o postez ..... sa o discutam

Avem final de impulsiva la daily care e probabil va coincide corectia de la weekly

Divergenta bearish clasica

Fibo clusteri de pe unde imense

Intr-un cuvant cred ca e o corectie imensa la daily.

post-2359-1226343795_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am intors acasa.

vad ca mfx a luat long pe g-j. graficele sunt astea:

- gjh4, 61.8 retrac; conditii OS, divergente bullish clasice

- gjm15 schiteaza o divergenta bullish ascunsa (am pus linii albe pe pret si pe stochastic ca s-o arat), ceea ce sugereaza ca ar putea fi primul retrac. long in asteptare la 151.25 (asta ar fi confirmarea pe 1-2-3).

post-1398-1226465462_thumb.jpg

post-1398-1226465472_thumb.jpg

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.