Sari la conținut

Strategie simpla de reversal la h4/daily


Postări Recomandate

@mfx

As mai avea o intrebare.

La diverse momente pe grafice cu templatul de la tine apare un dreptunghi. La ce foloseste dreptulghiul asta?

Multumesc frumos pentru raspunsuri.

@zorro_fzr

Scuze ca nu ti-am raspuns la intrebare. Am vazut si pm-ul pe care mi l-ai scris si probabil ca astepti de ceva timp raspunsul.

 

Dintr-un colt al dreptunghiului la care te referi pleaca in general o unda. dml-ul calculeaza statistic si matematic tp pentru unda respectiva. Adica daca o unda pleaca din coltul stanga jos: buy, atunci in zona granitei de sus a dreptunghiului ne putem astepta la o inchidere a undei. La fel si ptr. unda care pleaca din stanga sus, ptr. sell, cu tp la marginea de jos a dreptunghiului.

Este un tp pur orientativ si in general trebuie sa astepti conditiile de divergenta +ob/os + fibo + pattern ca sa iesi din tranzactie.

Editat de mfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns.

As mai avea o intrebare. In unul din posturile tale (l-am cautat da nu l-am mai gasit) spuneai ca div pe Stochastic sunt mai deosebite. Sau ceva de genul asta.

Am tinut minte gresit fraza?

Nu stiu exact la ce te referi. Am impresia ca oltciter face piramidari pe divergentele la stochastic, sa-l invitam sa ne explice ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmareste trendul, ai sa vezi ce urmeaza la momentul respectiv.

 

Ori la miscarea asta au fost foarte clare valurile, ori am deschis eu ochii mai bine da asa mi se parea si mie azi, ca urca.

Dar apoi ce urmeaza? Incepe iar in jos pe scara larga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce finalizeaza cele 5 valuri urmeaza corectia ABC.Oricum mai e pana atunci.Lucrurile se pot schimba.

Care e nr minim de lumanari din noua impulsiva de care aveti nevoie ca sa spuneti ca s-a terminat corectiva si s-a intrati long/short?

Sa zicem ca suntem pe valul 4 si incepe 5, in ce conditii numarul asta e minim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.