Sari la conținut

Primul concurs: 1-30 aprilie


Stefan

Postări Recomandate

  • Moderators

Acuma, ca sa va zgariati pe ochi, procentul pe care il vedeti vine in urma unui margin call, adica am primit un margin call, pe care am reusit sa il redresez si dupa aia sa mai si fac profitul ala de 20 la suta pe zi. Deocamdata mi-am cam pierdut interesul, si oricum in cateva zile plec, dar o sa il urc la 100% si o sa il las asa. O sa ve explic mai incolo cum, ca acum sunt foarte bizi la job. Povestea in sine e foarte hazlie, o sa radeti pe burta ce aventuri am avut... hihi.. dati-mi doar ceva timp...

 

In eventualitatea ca s-ar crea un fond pentru castigator, va anunt cu placere ca o sa contribui la fond ca orice altul din lista, in timp ce nu am nici o pretentie la vreun premiu. Adica socotiti premiantii fara mine pe lista. De ce? pur si simplu cifrele pe care le vedeti au in spate doua mici sonticarii, una legata de matematica propriu zisa (un mic bug in matematica aia a lor), iar alta de miscarea intra-spread de la conturile demo pe Oanda. Deci cifrele pe care le vedeti nu sunt reale, adica nu reflecta "maestria" mea in trading, ci doar talentul legat de matematica si viteza de reactie :biggrin: As fi nesimtit sa pretind ceva pt ca le am cu mate si cu smekeriile si sunt iute de mana... In plus, ceea ce vedeti acolo nu are nici o sansa pe un cont cu bani reali. Este doar un experiment, am vrut de la inceput sa il fac, de aia si mi-am ales numele asa. Mai revin.

 

P.S. Sunt 84 de trade-uri, nu 42. Oanda nu socoteste orderele/pozitiile (adica una pt open si alta pt close/sl/tp), ci "trade"-urile efectiv (care apar in primul tag la platforma). Altfel ar trebui ca toate numerele care apar in coloane sa fie pare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • Management

Acuma, ca sa va zgariati pe ochi, procentul pe care il vedeti vine in urma unui margin call, adica am primit un margin call, pe care am reusit sa il redresez si dupa aia sa mai si fac profitul ala de 20 la suta pe zi. Deocamdata mi-am cam pierdut interesul, si oricum in cateva zile plec, dar o sa il urc la 100% si o sa il las asa. O sa ve explic mai incolo cum, ca acum sunt foarte bizi la job. Povestea in sine e foarte hazlie, o sa radeti pe burta ce aventuri am avut... hihi.. dati-mi doar ceva timp...

 

In eventualitatea ca s-ar crea un fond pentru castigator, va anunt cu placere ca o sa contribui la fond ca orice altul din lista, in timp ce nu am nici o pretentie la vreun premiu. Adica socotiti premiantii fara mine pe lista. De ce? pur si simplu cifrele pe care le vedeti au in spate doua mici sonticarii, una legata de matematica propriu zisa (un mic bug in matematica aia a lor), iar alta de miscarea intra-spread de la conturile demo pe Oanda. Deci cifrele pe care le vedeti nu sunt reale, adica nu reflecta "maestria" mea in trading, ci doar talentul legat de matematica si viteza de reactie :biggrin: As fi nesimtit sa pretind ceva pt ca le am cu mate si cu smekeriile si sunt iute de mana... In plus, ceea ce vedeti acolo nu are nici o sansa pe un cont cu bani reali. Este doar un experiment, am vrut de la inceput sa il fac, de aia si mi-am ales numele asa. Mai revin.

 

P.S. Sunt 84 de trade-uri, nu 42. Oanda nu socoteste orderele/pozitiile (adica una pt open si alta pt close/sl/tp), ci "trade"-urile efectiv (care apar in primul tag la platforma). Altfel ar trebui ca toate numerele care apar in coloane sa fie pare!

Asteptam cu interes "hackeriile" matematice :wink:. Atentie insa... exista concursuri pe acea platforma de la Oanda in care sunt in joc bani reali (cum e piptopia). Cu siguranta ca daca vei face publice bug-urile, urmatorul castigator va fi roman :D.

 

Iar in ceea ce priveste fondul, NU se pune problema de asa ceva pt. editia curenta pentru ca o chestie ca asta trebuie anuntata inaintea inceperii concursului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma, ca sa va zgariati pe ochi, procentul pe care il vedeti vine in urma unui margin call, adica am primit un margin call, pe care am reusit sa il redresez si dupa aia sa mai si fac profitul ala de 20 la suta pe zi. Deocamdata mi-am cam pierdut interesul, si oricum in cateva zile plec, dar o sa il urc la 100% si o sa il las asa. O sa ve explic mai incolo cum, ca acum sunt foarte bizi la job. Povestea in sine e foarte hazlie, o sa radeti pe burta ce aventuri am avut... hihi.. dati-mi doar ceva timp...

 

In eventualitatea ca s-ar crea un fond pentru castigator, va anunt cu placere ca o sa contribui la fond ca orice altul din lista, in timp ce nu am nici o pretentie la vreun premiu. Adica socotiti premiantii fara mine pe lista. De ce? pur si simplu cifrele pe care le vedeti au in spate doua mici sonticarii, una legata de matematica propriu zisa (un mic bug in matematica aia a lor), iar alta de miscarea intra-spread de la conturile demo pe Oanda. Deci cifrele pe care le vedeti nu sunt reale, adica nu reflecta "maestria" mea in trading, ci doar talentul legat de matematica si viteza de reactie :biggrin: As fi nesimtit sa pretind ceva pt ca le am cu mate si cu smekeriile si sunt iute de mana... In plus, ceea ce vedeti acolo nu are nici o sansa pe un cont cu bani reali. Este doar un experiment, am vrut de la inceput sa il fac, de aia si mi-am ales numele asa. Mai revin.

 

P.S. Sunt 84 de trade-uri, nu 42. Oanda nu socoteste orderele/pozitiile (adica una pt open si alta pt close/sl/tp), ci "trade"-urile efectiv (care apar in primul tag la platforma). Altfel ar trebui ca toate numerele care apar in coloane sa fie pare!

 

Uau. Foarte interesant :wink: Numai un roman cu mintea iute putea sa faca asa ceva :D Abia astept detaliile picante.

 

PS: Legat de nr. de traderuri nu sunt convins. Asa as fi zis si eu ca ar trebui sa fie pare.. dar sincer ii banuiesc ca au o eroare si la acest capitol. Eu unul stiu mai mult decat sigur ca am facut 2 tranzactii inchise fiecare cu TP. Iar in tabelul de evidenta sunt trecut cu 4 trader-uri... De unde am tras concluzia asa. Poate oanda inregistreaza si ordinele neexecutate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am apasat din greseala pe Resign si m-am trezit afara.Avem un scor bun aproape 11% din cont.Ne vedem luna viitoare!!!!

Felicitari tradelover!!! :biggrin:

 

PS:O sa pun la sfarsitul lunii rezultatele pe vamist.Sa vad pe unde ma clasez http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/shy.gif

Editat de MarcoTrader2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Bun, asa aratam ieri, cu scorul pe care l-ati vazut in tabel:

 

post-1272-1207151653_thumb.jpg

 

Asa arat azi, in momentul de fatza:

 

post-1272-1207151735_thumb.jpg

 

Rezultatele in tabel o sa le vedeti maine, ca serverul alora e intarziat mintal cu 11-12 ore (orele din pozele de mai sus sunt orele mele locale, ca asa face fxgame-ul). Dar avand in vedere ca am plecat de pe la 5000, nu cred ca mai are rost sa continui. Va mai fierb vreo doua zile si apoi va zic cum fac. Acum ma duc sa ma culc, ca sunt mort de oboseala.... Am terminat tradingul pe azi. Si demo si real. Pe real am "ciupit" cateva sute de parai pe G/J, am prins toata bara daily, din momentul in care mi-a fost clar ca va fi in sus. Pacat ca nu am fost asa de inspirat si ieri... Dar nici timp nu am avut, ca mi-a l-a mancat Oanda tot... Dar a fost fun, fun de tot, hihi..

 

Bafta in continuare celorlalti concurenti.

 

P.S. Stefan, metoda nu merge nici macar la piptopia, pentru ca omu cere desfasuratorul cu tranzactiile. Nu e prost sa dea pe degeaba 500 de parai... Asa scrie la concursul lui, tocmai am citit mai devreme. Cand o sa va zic ce si cum, o sa intelegeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai degraba e vorba de pipettes, si un lot foarte mare, vorbea de un margin call, posibil sa fi jucat si 10-20% pipul, ramane de vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.