Sari la conținut

Strategie bazata pe divergente


  

49 membri au votat

  1. 1. Sunteti interesati de analize video din perspectiva acestei strategii?

    • Da
      44
    • Nu
      5


Postări Recomandate

GBP/NZD, update:

 

A confirmat prin candele bullish, cea dupa pin-bar-ul pe care s-a masurat Higher Low-ul pe pret (cerc verde), dupa care a facut un nou low si a luat SL-ul (cerc rosu).

 

post-2510-006125100 1285237435_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GBP/JPY, 4h, update:

 

Perechea a confirmat prin spargerea liniei de trend, declansandu-ne o pozitie long. Intre timp pretul a atins ZM1 si sl a fost adus la +1, vom urmari ce va face pretul in continuare pentru a inchide partial la TP1 si TP2.

 

post-2510-042090700 1285306481_thumb.png

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Nice one! Plus verde! Si eu stateam cu ochii pe AUD inca de saptamana trecuta, ca tot astept sa cada aurul ala, de cand tot îl înjur si el se incapataneaza sa urce... Daca pica aurul atunci o sa vedem pe AUDxxx (cu majoritatea perechilor xx, dar in special cu NZD, datorata dobanzii apropiate, lumea nu prea vinde AUD pe termen lung impotriva la JPY, USD, CHF, etc, datorita diferentei uriase de dobanda, AUD are 4.5%, iar celelalte intre 0.1% si 0.25%), deci o sa vedem pe AUDxxx cadere spectaculoasa si de lunga durata. Poate ca acum e momentul, lot mic, target cateva mii de pipsi, termen de cateva luni, cine stie... Deocamdata mai sap la alternativa asta, m-ar coafa si prin prisma faptului ca - datorita ATC-ului care imi mananca deja ficatii si imi mobilizeaza toate reursele de chibiţ pe care le am in vene - nu prea am timp sa stau cu ochii pe grafice toata ziua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.