Sari la conținut

Strategie bazata pe divergente


  

49 membri au votat

  1. 1. Sunteti interesati de analize video din perspectiva acestei strategii?

    • Da
      44
    • Nu
      5


Postări Recomandate

Pentru a avea o mai mare acuratete la deschiderea unei pozitii in trading, divergentele trebuie corelate intre ele.

 

post-2510-126587099438_thumb.gif

 

Avem divergenta hidden bearish pe tf de 1h.

 

Pentru o intrare cat mai precisa si un potential mai mare de trade o vom corela cu o viitoare divergenta de pe un tf mic: m15 sau m5.

 

 

post-2510-126587111444_thumb.gif post-2510-126587108795_thumb.gif

 

 

De indata ce va aparea divergenta vom intra in directia ei cu sl cativa pips peste maximul 1.3839.

Acum doar vom astepta. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darzule,

 

 

la euro lira ai o div ascunsa pe daily momentum e bearish de cautat price action pe la 0.8870

 

sa vedem si continuitatea la asta.............

 

Trebuie sa coboare si pe urma asteptata pe un tf mai mic de 4h cu o noua divergenta bearish ascunsa, de ce nu chiar pe 15 minute, cu sl cat mai scurt.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa ar fi, momentum e de sell......

 

daca in 48 -50 de ore nu face un HH (peste 0.9030) momentumul ramane de sell

 

Varianta numarul doi pare plauzibila, 161 fibo. Nu il vad ducandu-se sincer pana la 0.90xx. Totusi daca se duce la 0.9000 va avea un cuvant greu de spus acel nivel. Cred ca va pleca tare in jos in momentul cand va sparge si eu eur/usd lower lows. Pana atunci ne va secatui. Dificila perechea asta, momentan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cam asa ar fi, momentum e de sell......

 

daca in 48 -50 de ore nu face un HH (peste 0.9030) momentumul ramane de sell

 

Varianta numarul doi pare plauzibila, 161 fibo. Nu il vad ducandu-se sincer pana la 0.90xx. Totusi daca se duce la 0.9000 va avea un cuvant greu de spus acel nivel. Cred ca va pleca tare in jos in momentul cand va sparge si eu eur/usd lower lows. Pana atunci ne va secatui. Dificila perechea asta, momentan.

 

 

darzule eu am aratat care ar fi varianta de buy ca sunt multi pe forum care vad pretu urcand si ei intra long (o calculare a momentumului daca face HH in 40 50 ore retragere se intra long) acu e short momentumul, am pus si un fibo time clasic cu o data acolo.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.