Sari la conținut

Postări Recomandate

Aud/Nzd weekly

PB weekly, zona de rezistenta f importanta, divergenta bearish, spatiu pana la prima zona cu probleme marcat cu linie orizontala galbena

post-1703-12710087953_thumb.gif

post-1703-127100880443_thumb.gif

 

Este adevarat ca spatiul de dezvoltare iti permite o manageriere rapida, dar potentzalul setupului este foarte scazut din cauza PPz-ului de sub el. Deci , manageriere ultra rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incredere intr-o continuare a miscarii long pe EUR/USD. dupa cum spunea steve nison "fereastra" formata astazi va avea un rol important de rezistenta, urmaresc un setup in zona inferioara a "ferestrei".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

testarea suportului format de fereastra o voi lua in considerare pentru o eventuala piramidare a pozitiei long.

 

am incredere intr-o continuare a miscarii long pe EUR/USD. dupa cum spunea steve nison "fereastra" formata astazi va avea un rol important de rezistenta, urmaresc un setup in zona inferioara a "ferestrei".

 

De acord cu tine pe termen scurt !

 

Editat de viadutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LEGENDA

 

PA - Price Action

PB - Pin bar

BUB - Bullish bar

BEB - Bearish bar

BUOB - Bullish outside bar

BUOVB - Bullish outside vertical bar !!?? BUOVB - Bullish OutsideOverbought Bar (not sure which one is right)

BEOB - Bearish outside bar

BEOVB - Bearish outside vertical bar !!?? BEOVB - Bearish OutsideOversold Bar (not sure which one is right)

IB - Inside bar

NB - Neutral bar

DBLHC - Double bar low with higher close

TBLHC...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba unui prieten de-al meu: Pending pus, centurile de siguranta si stam pregatiti :)

 

Daca ai urmarit clipurile, observai ca in cazul unui BEOB, poti opta mai bine pentru un sell limit, in cazul tau, pe un retrace, un 50.0 fibo si iti modifici astfel riscul, chiar daca in zona inferioara e o zona de ppz, aducand pozitia la +1 si inchiderea partiala cand atinge zona cu probleme. Important este ca, acel BEOB sa fie intr-o locatie bine aleasa, un ppz 4h, daily, weekly sau monthly.

 

Succes.

  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vorba unui prieten de-al meu: Pending pus, centurile de siguranta si stam pregatiti :)

 

Daca ai urmarit clipurile, observai ca in cazul unui BEOB, poti opta mai bine pentru un sell limit, in cazul tau, pe un retrace, un 50.0 fibo si iti modifici astfel riscul, chiar daca in zona inferioara e o zona de ppz, aducand pozitia la +1 si inchiderea partiala cand atinge zona cu probleme. Important este ca, acel BEOB sa fie intr-o locatie bine aleasa, un ppz 4h, daily, weekly sau monthly.

 

Succes.

 

Stiu ce zici dar eu nu pot folosi limit. Nu mi se potriveste de nici un fel. Sunt orientat doar spre break-outuri pentru ca astea au sens pentru mine momentan...

 

Multumesc oricum pentru sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.