Sari la conținut

Postări Recomandate

dap eur/usd are sanse mari sa treaca intr-un uptrend

Buy 1.3350

s.l. 1.3300

t.p. 1.3450? sau ma lacomesc prea mult?

 

Nu prea imi vine sa cred ca va mai scade azi sub 1.3370. Ma astept sa confirme pe tf-urile inferioare 1.3400 ca suport mai degraba!

Targetul este acceptabil, dar pe termen mediu m-as gandi mai degraba la 1.3650 ca prim target!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

dap eur/usd are sanse mari sa treaca intr-un uptrend

Buy 1.3350

s.l. 1.3300

t.p. 1.3450? sau ma lacomesc prea mult?

 

Nu prea imi vine sa cred ca va mai scade azi sub 1.3370. Ma astept sa confirme pe tf-urile inferioare 1.3400 ca suport mai degraba!

Targetul este acceptabil, dar pe termen mediu m-as gandi mai degraba la 1.3650 ca prim target!

 

da..si eu cred ca double bottomul ala care se formeaza ar putea sa urce paritatea pana la 1.60..dar mai intai ar trebui sa treaca de rezistenta trendului ..(sry ptr imagina inca..de abia acuma am folosit prima oara e-pointeru si mai tre sa-i vad functiile)

post-4373-1270810914_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce dar n-am putut sa atasez nimic.

Oricum pozitia mi se oare super buna. Confluente Fibo 50% si 61.8%, un PPZ dailu la 1.6500. Marime buna. Spatiu de dezvoltare bunicel. Categ. A Gresesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce dar n-am putut sa atasez nimic.

Oricum pozitia mi se oare super buna. Confluente Fibo 50% si 61.8%, un PPZ dailu la 1.6500. Marime buna. Spatiu de dezvoltare bunicel. Categ. A Gresesc?

 

Atentie la graficul weekly! Esti pe o bara bulish puternica! E posibil ca pinul tau sa nu functioneze!

 

Nu crezi ca 1.6600 este mai indicat ca ppz daily? Pune amndoua orizontale pe grafic si vezi pe unde trec!

 

Eu zic ca un short pe pinul ala se va bloca la 1.6350!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. 1.66 s-a comportat mai bine. Se schimba datele problemei. Ramane in studiu pentru a vedea ce se intampla in astfel de cazuri. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IBM - analiza tehnica si ipoteza de lucru!

 

 

post-1363-127097162174_thumb.png post-1363-127097161717_thumb.png post-1363-127097161951_thumb.png

 

La daily, as vrea sa fac o mentionare: la acel varf (LH) (semnalat de mine cu o sageata neagra), fiind in proximitatea ppz-ului exista probabilitatea ca 78.6 sa fi fost deja atins, chiar daca nu l-a atins propriu-zis.

Si primul PPZ, cel de la 125.00, cred ca va fi unul foarte important, in contextul in care prima ema se apropie vertiginos de acel nivel, si daca pretul stagneaza putin acea ema va coincide lui 125.00, facand un cluster intocmai ca in imaginea de mai jos.

 

post-2510-127098235091_thumb.png

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.