Sari la conținut

Postări Recomandate

GBPUSD. Ce parere ai oltciter de aceasta pereche. pe daily s-a format un pinbar dar totusi ne aflam pe limita superioara a priceboxului. Sa astept un setup short pe H4 si sa intru netinand seama de pinbarul daily? E o situatie mai delicata pe care nu am mai intalnit-o pana acum in trade. Orice sfat ar fi binevenit. O alta alternativa ar fi ca pretul; sa sparga limita superioara a priceboxului

post-4133-127058373213_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GBPUSD. Ce parere ai oltciter de aceasta pereche. pe daily s-a format un pinbar dar totusi ne aflam pe limita superioara a priceboxului. Sa astept un setup short pe H4 si sa intru netinand seama de pinbarul daily? E o situatie mai delicata pe care nu am mai intalnit-o pana acum in trade. Orice sfat ar fi binevenit. O alta alternativa ar fi ca pretul; sa sparga limita superioara a priceboxului

 

Daca ai urmarit filmele facute de mine, unde ar fi fost locatia cea mai buna pentru un astfel de pin bar? Daca stii raspunsul la aceasta intrebare, care ar trebui sa fie decizia in privintza acestei bare care oricum nu se poate numi setup?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

GBPUSD. Ce parere ai oltciter de aceasta pereche. pe daily s-a format un pinbar dar totusi ne aflam pe limita superioara a priceboxului. Sa astept un setup short pe H4 si sa intru netinand seama de pinbarul daily? E o situatie mai delicata pe care nu am mai intalnit-o pana acum in trade. Orice sfat ar fi binevenit. O alta alternativa ar fi ca pretul; sa sparga limita superioara a priceboxului

 

Daca ai urmarit filmele facute de mine, unde ar fi fost locatia cea mai buna pentru un astfel de pin bar? Daca stii raspunsul la aceasta intrebare, care ar trebui sa fie decizia in privintza acestei bare care oricum nu se poate numi setup?

 

Am inteles ce vrei sa spui. In primul rand se afla pe un swinghigh daca pot sa ii spun asa pe un minitrend daily. Nici pe weekly nu as putea sa intru long. In intrebarea mea nu era vorba daca sa intru long sau nu. Ii foarte clar ca long nu se putea intra aici. Nici nu poate fi numit setup deoarece spatiul de dezvoltare este aproape inexistent. Intrebarea mea era daca pot sa elimin graficul ce vad pe daily si sa intru short la urmatorul setup pe h4. Merci pt intelegere Oltciter.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

GBPUSD. Ce parere ai oltciter de aceasta pereche. pe daily s-a format un pinbar dar totusi ne aflam pe limita superioara a priceboxului. Sa astept un setup short pe H4 si sa intru netinand seama de pinbarul daily? E o situatie mai delicata pe care nu am mai intalnit-o pana acum in trade. Orice sfat ar fi binevenit. O alta alternativa ar fi ca pretul; sa sparga limita superioara a priceboxului

 

Daca ai urmarit filmele facute de mine, unde ar fi fost locatia cea mai buna pentru un astfel de pin bar? Daca stii raspunsul la aceasta intrebare, care ar trebui sa fie decizia in privintza acestei bare care oricum nu se poate numi setup?

 

Am inteles ce vrei sa spui. In primul rand se afla pe un swinghigh daca pot sa ii spun asa pe un minitrend daily. Nici pe weekly nu as putea sa intru long. In intrebarea mea nu era vorba daca sa intru long sau nu. Ii foarte clar ca long nu se putea intra aici. Nici nu poate fi numit setup deoarece spatiul de dezvoltare este aproape inexistent. Intrebarea mea era daca pot sa elimin graficul ce vad pe daily si sa intru short la urmatorul setup pe h4. Merci pt intelegere Oltciter.

 

Un setup short pe h4 in conditiile in care suntem in zona limitei superioare a priceboxului ar fi bine venit.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca lipseste o bara daily din grafic , umpic de atentie acolo ca este un gap care formeaza o insula cu primul gap de la inceputul priceboxului

 

Nici pe graficul meu nici pe graficul lui boby nu vad sa lipseasca o bara daily. Ar fi interesant sa ne atasezi o imagine care face mai mult decat 1000 de cuvinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a doua bara care precede pin barul

 

Da ai dreptate! Este vorba de 2 aprilie 2010 - Vinerea Mare. Unii dintre brokeri au avut suspendate activitatile in acea zi si de aceea bara nu mai apare fiind considerata bara de "sambata - duminica".

Am facut pe urma comparatzia cu platforma de la un broker american care a activat pe 2 aprilie.

Excelenta observatia! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca lipseste o bara daily din grafic , umpic de atentie acolo ca este un gap care formeaza o insula cu primul gap de la inceputul priceboxului

 

Mai multe perechi au avut gap-uri in perioada respectiva. A fost sarbatoare-pastele. Tranzactiile au fost putine.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.