Sari la conținut

Postări Recomandate

Bobyv, locatiile mai putin bune nici nu ar trebui sa te intereseze. Mai intii locatia apoi PA, nu viceversa. Nu orice PA este de luat in considerare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GBP/CHF D2, PB format pe o zona W1 si avem si cateva confluente fibo conform atach

 

Foarte interesant setupul, dar ai observat unde s-a inchis pinul tau? Are closeul sub 1.6100 RN. Posibil sa ai ceva probleme cu el.

De ce nu ai pus un buylimit acolo unde ai sl-ul pentru buystop?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

GBP/CHF D2, PB format pe o zona W1 si avem si cateva confluente fibo conform atach

 

Foarte interesant setupul, dar ai observat unde s-a inchis pinul tau? Are closeul sub 1.6100 RN. Posibil sa ai ceva probleme cu el.

De ce nu ai pus un buylimit acolo unde ai sl-ul pentru buystop?

 

Pt. ca data trecuta am luat SL-ul exact pe acelasi setup PB dar pe W1.

Mi se pare foarte perversa aceasta pereche acum. Cred ca va trece de 1.6100 RN si isi va continua caderea in jos. Atunci am pus Buy limit si am luat-o in freza, de fapt am si postat chart-ul cu setup-ul care nu a functionat pe W1. Tu ce spui de acel setup ? Este la cateva posturi mai in spate postul #1339

 

Merci

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

GBP/CHF D2, PB format pe o zona W1 si avem si cateva confluente fibo conform atach

 

Foarte interesant setupul, dar ai observat unde s-a inchis pinul tau? Are closeul sub 1.6100 RN. Posibil sa ai ceva probleme cu el.

De ce nu ai pus un buylimit acolo unde ai sl-ul pentru buystop?

 

Pt. ca data trecuta am luat SL-ul exact pe acelasi setup PB dar pe W1.

Mi se pare foarte perversa aceasta pereche acum. Cred ca va trece de 1.6100 RN si isi va continua caderea in jos. Atunci am pus Buy limit si am luat-o in freza, de fapt am si postat chart-ul cu setup-ul care nu a functionat pe W1. Tu ce spui de acel setup ? Este la cateva posturi mai in spate postul #1339

 

Merci

 

Pai, daca e vorba de gbp/chf trebuie sa te uiti si pe gbp/usd si pe usd/chf, inainte de a intra. Potentiale intrari pe gbp/chf ar trebuie confirmate de un setup pe aceiasi strategie la cel putin una din cele doua perechi majore.

Usd/chf se corecta in jos si gbp/usd - in sus. Si, ghici care pereche a influentat-o mai mult?

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

GBP/CHF D2, PB format pe o zona W1 si avem si cateva confluente fibo conform atach

 

Foarte interesant setupul, dar ai observat unde s-a inchis pinul tau? Are closeul sub 1.6100 RN. Posibil sa ai ceva probleme cu el.

De ce nu ai pus un buylimit acolo unde ai sl-ul pentru buystop?

 

Pt. ca data trecuta am luat SL-ul exact pe acelasi setup PB dar pe W1.

Mi se pare foarte perversa aceasta pereche acum. Cred ca va trece de 1.6100 RN si isi va continua caderea in jos. Atunci am pus Buy limit si am luat-o in freza, de fapt am si postat chart-ul cu setup-ul care nu a functionat pe W1. Tu ce spui de acel setup ? Este la cateva posturi mai in spate postul #1339

 

Merci

 

Cu parere de rau dar o sa ai de lucru foarte mult la partea psihologica! Daca nu rezolvi problema asta poti sa detii si Holly Grail ca tradeul nu va merge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce te referi Oltciter ? La frica de a intra in trade-ul asta ? Mi-ar face bine o parere de a ta referitor la partea psihologica. Merci

Astept orice critici, sunt binevenite pt. mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce te referi Oltciter ? La frica de a intra in trade-ul asta ? Mi-ar face bine o parere de a ta referitor la partea psihologica. Merci

Astept orice critici, sunt binevenite pt. mine

 

"Pt. ca data trecuta am luat SL-ul exact pe acelasi setup PB dar pe W1."

"Atunci am pus Buy limit si am luat-o in freza,"

 

Ma refer la aceste doua afirmatii ale tale.

 

In primul rand nici o situatie de trade nu este identica cu alta. In aldoilea rand IMO afirmatiile tale tradeaza nesigurantza care poate veni din doua motive ( cel putzin):

1. inca nu stapanesti tehnica de trade si nu te simti confortabil cu ea deoarece inca nu ti-ai creat reflexele conditionate legate de regulile ei.

2. ai avut probabil rezultate negative in trecutul tau ca trader si acum orice esec al unei tranzactii nu face altceva decat sa adanceasca cutzitul in rana inca nevindecata, ceea ce duce implicit la repulsie de a mai intra intr-un trade similar.

 

Astea mi se par mie principalele doua motive

 

Dar... be happy http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/06.gif/04.gif' class='bbc_emoticon' alt=':D' /><' /> ! Timpul le rezolva pe toate intr-un fel sau altul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. merci. Sa stii, conteaza f. mult o opinie venita din afara ta, o parere de a cuiva. Este valabil pt. oricine. Tu ai parerea despre tine ca esti cel mai bun, si tocmai asta este cel mai daunator in trade.

 

Multumesc inca odata Oltciter, in proportie de 70 % ai avut mare dreptate, cele 30 % ramase se refera la un termen scurt si anume de frica de a mai intra in trade datorita setup-ului trecut.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.