Sari la conținut

Postări Recomandate

 

 

G/U la 1.5200

 

Oltciter> mai ai pending la GU in 1.5240 ?

 

Am prins ceva mult mai bun! Cred ca ai vazut imaginea!

 

OK , eu am gustat putin din mini trendul asta

DAR abia acum e setupul in prag ca la carte , intrebarea mea e simpla daca intri acum sau PASS ?

 

De ce nu as intra? am inca o pozitie care are peste 120 de pips , deci imi permit inca o pozitie in piramidare!

 

Daca te referi strict la setup in conditiile in care nu ai inca intrare, da! Merge buy stop pus duminica noapte peste pinul weekly de saptamna trecuta!

Dar tinand cont de cum se termina saptaman asta as miza mai intai pe un retrecement (din nou) pentru a-mi micsora riscul. O sa comentez intrarea pe gu in clipul viitor care va aparea maine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clip63 - "Analiza tehnica weekly, daily, h4/13-mar-2010 " - se poate descarca din:

 

- ftp ( vizualizare si descarcare exclusiv prin browserul Firefox):

ftp://92.87.4.152

user = vizitator

parola = a1b2c3d4

 

sau din

 

Forex -Materiale educative "Clipuri forex"

 

sau de pe linkul urmator:

 

http://vamist.ro/sites/default/modules/filebrowser/icons/application.pngclip63_Analiza tehnica_w1_d1_h4_13mar2010.swf

 

Bafta la pipsi!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clip63 - "Analiza tehnica weekly, daily, h4/13-mar-2010 " - se poate descarca din:

 

- ftp ( vizualizare si descarcare exclusiv prin browserul Firefox):

ftp://92.87.4.152

user = vizitator

parola = a1b2c3d4

 

sau din

 

Forex -Materiale educative "Clipuri forex"

 

sau de pe linkul urmator:

 

http://vamist.ro/sites/default/modules/filebrowser/icons/application.pngclip63_Analiza tehnica_w1_d1_h4_13mar2010.swf

 

Bafta la pipsi!

 

 

 

Si, totusi, de ce pretul se duce in target-uri ale fibo expansion chiar si pe corectii, ma refer la zone unde pretul nu intalneste zone concrete de suport? La fel de inexplicabil cum pretul respecta anumite pattern-uri: ca sunt de candele, bare, elliot etc si nimeni nu poate raspunde acestei intrebari. Cu atat mai mult cu cat, piata forex nu respecta intocmai zonele de suport si rezistenta la fel de bine ca si celelalte piete, sa nu uitam ca forexul are si un pur scop comercial, in care unele tranzactii nu au nici o legatura cu ceea ce facem noi aici, de a analiza ce va face pretul si de a profita din asta, ca exemplu putem lua compania x converteste yz milioane eur in alta moneda pentru a face anumite plati samd.

 

Bafta.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor

 

Sunt la prima postare pe topic,pe forum.

Sunt sosit aici dupa niste strategii bazate pe indicatori;si dupa pierderea,din indisciplina,a 25% din contul real,care m-a tinut intr-o stare de deprimare timp de cateva saptamani.Mi-am si lichidat contul de la broker,ca nu cumva in acea stare de indispozitie sa incerc o "razbunare" pe piata.

In privinta pierderii m-am linistit.Toate aceste amanunte le-am scris nu pentru ca ar interesa pe cineva sau ca sa ma lamentez,ci pentru ca e necesar sa-mi fac o prezentare ca nou venit.

Sunt sosit aici pentru ca doresc sa invat o noua abordare a pietei.Sunt aici si pentru ca admir felul in care Olticer jongleaza cu price action.Toti,indiferent de varsta,trebuie sa avem exemple de urmat daca vrem sa progresam,chiar daca nu toti ne putem ridica la inaltimea acelora.

 

Ma primiti si pe mine in clubul vostru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor

 

Sunt la prima postare pe topic,pe forum.

Sunt sosit aici dupa niste strategii bazate pe indicatori;si dupa pierderea,din indisciplina,a 25% din contul real,care m-a tinut intr-o stare de deprimare timp de cateva saptamani.Mi-am si lichidat contul de la broker,ca nu cumva in acea stare de indispozitie sa incerc o "razbunare" pe piata.

In privinta pierderii m-am linistit.Toate aceste amanunte le-am scris nu pentru ca ar interesa pe cineva sau ca sa ma lamentez,ci pentru ca e necesar sa-mi fac o prezentare ca nou venit.

Sunt sosit aici pentru ca doresc sa invat o noua abordare a pietei.Sunt aici si pentru ca admir felul in care Olticer jongleaza cu price action.Toti,indiferent de varsta,trebuie sa avem exemple de urmat daca vrem sa progresam,chiar daca nu toti ne putem ridica la inaltimea acelora.

 

Ma primiti si pe mine in clubul vostru?

 

Sure, why not. Vezi ca esti offtopic aici, ca se discuta strict pe strategie. Sunt deschise cateva topicuri la Primii pasi, cred. Welcome to the club. Poate ne dai acolo mai multe detalii sa stim cum sa te ajutam.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc sa cumpar pe euraud de ceva timp...

 

Adriana, acum ceva timp ziceai ca vrei sa cumperi euraud...

Ce zici de bara de saptamana tracuta? Eu zic ca poate fi un semnal destul de bun pentru buy,

dar la modul in care pinbar-urile de saptamana trecuta nu au confirmat asteptarile, as alege o abordare

mai conservatoare.

Ce parere aveti?

post-3411-126866182549_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Urmaresc sa cumpar pe euraud de ceva timp...

 

Adriana, acum ceva timp ziceai ca vrei sa cumperi euraud...

Ce zici de bara de saptamana tracuta? Eu zic ca poate fi un semnal destul de bun pentru buy,

dar la modul in care pinbar-urile de saptamana trecuta nu au confirmat asteptarile, as alege o abordare

mai conservatoare.

Ce parere aveti?

 

Cam asa.

 

 

Chiar daca a spart o rezistenta din '99 cred ca s-au vanat sl-uri. chiar cred ca o sa mearga set-up-ul.:D

post-3780-126866817047_thumb.png

Editat de tandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.