Sari la conținut

Postări Recomandate

GBP/CHF W1 setup care nu a functionat

 

Teoretic e pin numai daca face break....In cazul asta nu a facut, din cate imi dau eu seama din poza atasata.

Am vazut si eu setup-ul asta dar am asteptat sa fie confirmat(adica sa treaca pretul de maximul barei).

In plus planul era sa deschid o pozitie numai daca dupa ce face break mai apare un alt setup de long si pe un timeframe mai mic.

Am ales varianta asta pentru ca pe platforma mea nu era chiar un pinbar (adica open si close-ul nu erau in interiorul barei precedente) si m-a scutit de un trade pierzator.

Asta e, move on.... :smile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beob de 4h format la ora 8 pe NZD/USD.

pentru ca spatiul de dezvoltare este mic am optat pt o intrare sell limit pe un retracement de 50% din marimea Beob-ului

locatie buna confluenta: ppz monthly 0.71 (RN), fibo, MA365

forma candelei (cu o umbra f lunga,long shadow cum ii spune steve nison) si minimul sub minimul celei precedente imi arata o presiune mare de sell

post-1703-126824479166_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beob de 4h format la ora 8 pe NZD/USD.

pentru ca spatiul de dezvoltare este mic am optat pt o intrare sell limit pe un retracement de 50% din marimea Beob-ului

locatie buna confluenta: ppz monthly 0.71 (RN), fibo, MA365

forma candelei (cu o umbra f lunga,long shadow cum ii spune steve nison) si minimul sub minimul celei precedente imi arata o presiune mare de sell

 

Este contratrend pe H4, cred ca as mai astepta cel putin o retestare la 0.71

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beob de 4h format la ora 8 pe NZD/USD.

pentru ca spatiul de dezvoltare este mic am optat pt o intrare sell limit pe un retracement de 50% din marimea Beob-ului

locatie buna confluenta: ppz monthly 0.71 (RN), fibo, MA365

forma candelei (cu o umbra f lunga,long shadow cum ii spune steve nison) si minimul sub minimul celei precedente imi arata o presiune mare de sell

 

As zice ca e mai degraba o bara de indecizie, nicidecum un beob. Nici ca pinbar nu cred ca poate fi catalogat.

 

Bafta.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu creez confuzie printre cei mai noi, folosesc doar tf-rile daily si 4h pt price action si zone de suport si rezistenta.

30 de minute este doar pt optimizarea intrarii.

spor in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.