Sari la conținut

Strategie vaxx


Postări Recomandate

Am atasat aici un indicator care ajuta mai bine in intelegerea acestei strategii cu volume.

Ca fapt divers l-am vazut pe H4 si mi-a placut foarte mult valurile pe care le face, cea ce ma duce cu gandul la o corelatie de TF-uri faina.

Este luat din postul Vsa de pe forex factory tot de unde a luat si Scrat indicatorul Hiden gap volume.

Pe mine acest indicator ma ajuta mai mult.

Sper sa va foloseasca.

Bineanteles el trebuie corelat si cu Market_Statistics_v3

Succes

 

P.S Ca sa aveti o imagine de ansamblu cat mai corecta trebuie sa-l aveti atasat la IBFX, dupa cum spunea si batranul Scrat

RSX.mq4

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am atasat aici un indicator care ajuta mai bine in intelegerea acestei strategii cu volume.

Ca fapt divers l-am vazut pe H4 si mi-a placut foarte mult valurile pe care le face, cea ce ma duce cu gandul la o corelatie de TF-uri faina.

Este luat din postul Vsa de pe forex factory tot de unde a luat si Scrat indicatorul Hiden gap volume.

Pe mine acest indicator ma ajuta mai mult.

Sper sa va foloseasca.

Bineanteles el trebuie corelat si cu Market_Statistics_v3

Succes

 

P.S Ca sa aveti o imagine de ansamblu cat mai corecta trebuie sa-l aveti atasat la IBFX, dupa cum spunea si batranul Scrat

 

Pai arata exact ca RSI , care e diferenta ca eu nu o vad .........inca RSI-ul pare mai vioi ca asta

Editat de nirolf69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.