Sari la conținut

Strategie vaxx


Postări Recomandate

 

...

 

Ai intrat long aici? Era ideala situatia.

 

Succes.

 

Nu nu am intrat <:-P Intradevar era ideal la divergenta de pe tf inferior dar am ratat-o. Acum ramane de vazut ce se intampla, poate apare un nou setup de 1,2,3 cum ii spune vaxx sau impuls-corectie cum ii spun eu <:-P

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Usd/Chf H4

 

Linia de culoare Lime de la ADX trebuie sa treaca deasupra celorlalte, nu-i asa?

E putin mai dificila perechea asta, de ce ai ales-o?

 

Bafta.

 

Salut !

 

ADX il folosesc dupa ce am intrat in tranzactie, in cazul in care intrarea mea se dezvolta mai tarziu intr-un impuls ( long sau short ). Practic eu urmaresc divergenta si apoi intru la patern 1,2,3. Dupa aceea ma uit la ADX.

Referitor la ce spui mai sus " de ce am ales Usd/Chf " este pentru simplul motiv ca acolo am vazut o divergenta. Ati vazut si voi ce sa intamplat dupa aceea s-a dezlantuit iuresul <:-P

Tranzactionez practic pe toate perechile posibile.

Care este logica intrarii la 1,2,3 ?

Pai simplu, dupa ce pretul a inchis in pct. 3, rezulta ca acolo in punctul 3 avem confirmare.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.