Sari la conținut

Strategie vaxx


Postări Recomandate

Ultimele tranzactii nu au fost tocmai fericite, poate si din cauza ca am schimbat ceva la strategie.

Trebuia sa raman pe aceleasi conditii ca inainte si sa nu fi schimbat nimic.

Ma intorc iar la vechile obiceiuri, adica cu intrari pe H4, unde imi ofera un MM foarte bun.

 

Ruleaza-ti statementul prin www.mt4i.com dupa ce iti faci cont si o sa vezi unde ai punctele mai vulnerabile, inclusiv intervalele orare, perechil, etc. Nu arata rau deloc statementul tau, sincer.

Spor la treaba in continuare si multa multa atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. incurajari. Conteaza mult pt. mine, dar pt. cine nu conteaza. Sunteti un adevarat sprijin, sper sa va pot oferi si eu aceleasi sentimente.

 

Multumesc.

 

AUD/NZD H4

post-2700-126923775444_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

GBP/JPY H4

 

Cum a evoluat pozitia asta?

 

Pe - 4.76 usd, urat

 

Am auzit un secret la Bollinger Bands, pe un forum, parca. Acela, cand pretul inchide sub linia inferioara (cazul tau) e o confirmare ca trendul tinde sa o ia cu precadere la vale, impulsiv. Si pentru up, deasupra liniei superioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozitia la Aud/Nzd H4 adusa la BE+1

Am schimbat stochastic cu CCI pt a indentifica si divergentele, iar dupa aceea sa intru dupa setup 1,2,3.

Cred ca o sa fie mai ok asa, am un element de siguranta in plus si anume divergenta.

 

Numai bine

post-2700-12692833557_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.