Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

buna ziua,

 

Cand dl Voznii se refera la corectie simpla de tip avion se refera la zigzag ?

ma poate ajuta cineva ? ms

 

Dupa parerea mea dl Voznii cunoaste foarte bine despre teoria Elliott, el a tradus cartii si e bun de argunentat si el nu face nici un fel de precizare.... el argumenteaza si scoate informatile din programa speciala Omega Pro Suite 2000i, asta e parerea mea!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

 

EUR/USD,nu este exclus ca avem corectia deja finalizata.

 

deos, tu nu lua perioada de 15 min tu mai analizeaza perioada de H1 si H4 si ai sa vezi mai bine, corectia finalizata inca mai este.....

 

Ce te face sa crezi ca nu ma uit si pe tf-uri mai mari? Opinii dintr-astea spuse fara argumente, sunt vorbe goale. P.S. , revizuie te rog ultimele tale 3 posturi, nu prea ai coerenta in ceea ce spui, "Voznii scoate date importante din Omega...", ce legatura are intrebarea lui Gigel, cu ce ai raspuns tu? Tu stii macar la ce foloseste Omega?

Mare grija la limba romana si la regulile de EWA, sper k i-ai dat de capat greselii de la postul tau #373.

Editat de deos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@deos

 

Acolo la eurgbp in prima poza, ar fi un leading diagonal nu-i asa? 1 din 5 care ar urma, mai pe intelesul tuturor?

 

Da da, conform desenului pus de mine asa e,facem un leading trianlge(wedge).La fel acest overlap, ar putea insemna k avem o secventa de tipul 1-2, 1-2,

si acuma mergem sa facem un 3 of 3(ceea ce e mai putin probabil). Acuma ramane de vazut ce va face pretul, oricum dak se materializeaza scenariul propus ar trebui sa vedem perechea peste 0.89.

Editat de deos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

EUR/USD,nu este exclus ca avem corectia deja finalizata.

 

Privesti atent cum ai gasit valul (v)?!

 

man, nu mai intru un controverse cu tine, habar nu ai de EWA, tu ai vazut cum am determinat eu valul 5, mai uite-te odata la poza pusa de mine. Eu am un irregular acolo, ai auzit de asa ceva?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

EUR/USD,nu este exclus ca avem corectia deja finalizata.

 

Privesti atent cum ai gasit valul (v)?!

 

man, nu mai intru un controverse cu tine, habar nu ai de EWA, tu ai vazut cum am determinat eu valul 5, mai uite-te odata la poza pusa de mine. Eu am un irregular acolo, ai auzit de asa ceva?

 

eu nu am auzit, doar am citit :happy:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.