Sari la conținut

Semnale Forex - by dirzuandreiovidiu et al.


rox

Postări Recomandate

Poate cineva sa-mi explice ce s-a intamplat cu eur/usd azi la ora 14?rar am vazut asa crestere. sunt incepator si incerc sa inteleg fenomenul...sper ca am postat unde trebuie.ms.

 

Salut,

Au aparut zvonuri pe piata in jurul orei 14 cu privire la recapitalizarea Bancilor europene de catre ECB din fondul ESM.

Atentie, si ieri au aparut astfel de zvonuri negate apoi de catre ECB.

Cred ca aceste zvonuri vor fi infirmate sau confirmate de catre presedintele ECB - Mario Draghi in decursul discursului de astazi.

 

Reuters - http://www.reuters.com/article/2012/05/30/us-eu-economy-eurozone-idUSBRE84T0KM20120530

 

Forex Factory - http://www.forexfactory.com/news.php?do=news&id=364923

 

Cu respect,

Tiberiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NZD/JPY

 

Buy (market) open: 58.986

Stop loss: 56.55

Take profit: 59.51

 

intocmai ca in imaginea de mai jos

 

post-2510-0-98145600-1338536676_thumb.png

 

Succes!

 

Perechea a atins nivelul de target si cei care au intrat au facut un profit de 51 de pips.

 

post-2510-0-12818900-1338994528_thumb.png

 

Cei care vor sa primeasca aceste semnale, ma puteti contacta pe morraevo@yahoo.com

 

O zi buna.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie la semnalele de tranzactionare!!!!!!!!!!! Mai ales la cele gratuite. Daca un trader sau grup de traderi reuseste sa aiba o strategie de tranzactionare care sa functioneze cu adevarat si care sa-i imbogateasca de ce s-ar mai chinui ei sa vanda aceste semnale pentru bani de buzunar. Cei mai multi dintre cei care ofera semnale de tranzactionare nu sunt traderi reali ci doar comercianti.

Eu de exemplu, daca am un sistem de tranzactionare viabil, ce rost ar avea sa vand semnale de tranzactionare in loc sa le folosesc eu ca sa fac bani!!!!????

Am testat, pe demo bineinteles, mai multi signal providers si nu fuctioneaza.

Totusi, pe zulutrade am gasit signal providers viabili.

 

Toate cele bune!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot respectul pentru toata lumea, nu stiu daca am dreptate. S-ar putea sa am dreptate doar partial. In mod sigur exista signal providers onesti care chiar isi iau jobul in serios. Ma tot uite, de o buna bucata de vreme (de 3 ani) pe Zulutrade si vad ca anumiti signal-providers fac o treaba excelenta.

Problema pe care o ridic, in mod deosebit, este cea a semnalelor oferite gratuit. Pe zulutrade nu sunt oferite gratuit. In mod sigur, cei care ofera semnale ca si serviciu platit, sunt interesati sa performeze cat mai bine pentru a-si asigura loialitatea clientilor si pentru a atrage noi clienti. Asadar, eu vad lucrurile putin nuantat.

Nota importanta: daca va hotarati sa urmati un signal provider, testati-l intai pe demo. Ceea ce mi se pare si mai important este ca acesti signali provideri sa ofere suficiente elemente despre sistemul folosit pentru a crea credibilitate in randul clientilor. Daca nu stii ce formula alchimica foloseste furnizorul de semnale nu prea poti avea incredere dar s-ar putea ca aceste semnale sa nu se potriveasca nici cu orizontul de asteptare al traderului client si nici cu stilul sau si deasemenea nici cu valoarea contului sau.

Astept si eu cu interes o replica din partea signal-providerilor romani care sunt membri ai acestui forum.

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, spre exemplu, nu sunt dispus sa dezvalui strategia din spatele tranzactiilor, pe care le pot vedea toata lumea pe forexfactory, decat pe foarte multi bani si cred ca e de inteles de ce. Am muncit foarte mult timp si cred ca e firesc sa nu vand un sistem cu adevarat profitabil cu sume derizorii de ordinul sutelor de dolari, asta daca ma hotarasc sa il vand.

 

Este arhisuficient daca clientul, intr-o perioada data, sa urmareasca semnalele de tranzactionare si sa vada ca sunt viabile. Sincer te mai intereseaza, ca si client, ce strategie foloseste atat timp cat ai o proportie covarsitoare a tranzactiilor profitabile din total? Te asigur eu ca nu.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dirzuandreiovidiu, ai dreptate, iti dau din nou dreptate Posted Image , dar....intodeauna exista un dar. Eu cred ca un asemenea signal provider este obligat sa spuna macar cateva cuvinte despre strategia folosita. Bineinteles ca nu trebuie sa dezvalui in amanunt strategia folosita, nici nu ar folosi nimanui acest lucru, dar o descriere succinta este obligatorie, din punctul meu de vedere, asa cum fac si cei de pe Zulutrade. Eu apreciez Zulutrade mai ales pentru faptul ca acolo lucrurile sunt democratice si destul de transparente, mai ales de cand au decis sa publice toate conturile detinute de acelasi signal provider.

 

P.S. Off topic cateva cuvinte despre strategiile forex. Din punctul meu de vedere sunt posibile 6 mari strategii: Trend following, Countertrend, Reversals, Scalping, non-directional (logic, logaritmic trading, hedging) trading si HFT. Instrumentele prin si cu care se executa fiecare dintre aceste strategii este cu adevarat aproape nelimitat si aici intra in scena traderul cu filozofia si preferintele si experienta sa . Traderul este cel care face diferenta intre rezultatele obtinute de diferiti traderi pe acelasi tip de strategie dar si intre strategii. Orice strategie este buna daca este aplicata corect.

Toate cele bune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.