Sari la conținut

NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/


Postări Recomandate

Offtopic
" Dumnezeu sa-i ajute pe cei care inca mai spera " . :)) imi zicea "sec" pe la inceputul anului

 

Revenind on-topic, nu vreau decat sa-ti spun ca PA e baza.

 

Speranta e Dumnezeu Insusi ! Cine are un graunte de speranta ... Il are pe Dumnezeu in toata Splendoarea Sa !

 

Nu ma pot abtine si am sa scriu o strofa dintr-o poezie... care imi place

 

" Acel care'anteles ca'n el este o Lume

Ce poarta al Divinitatii Nume

Va sti sa-si potoleasca setea,

Care-i inunda sufletul, si mintea... "

 

si la urma urmei ... ce este PA ? :)

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Price Action . Indicatorii sunt mereu in urma PA . PA e inainte de indicatori. In timp ce tu ai semnal de buy, uitandu-te pe indicator, pe la mijloc ti se propteste in rezistenta , ba face un pin bar, si o ia contra. Abia cand o ia contra indicatorul incepe sa muleze dupa PA.

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Price Action . Indicatorii sunt mereu in urma PA . PA e inainte de indicatori. In timp ce tu ai semnal de buy, uitandu-te pe indicator, pe la mijloc ti se propteste in rezistenta , ba face un pin bar, si o ia contra. Abia cand o ia contra indicatorul incepe sa muleze dupa PA.

 

ai vreun indicator PA ? pune-l aici (daca vrei desigur)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Price Action . Indicatorii sunt mereu in urma PA . PA e inainte de indicatori. In timp ce tu ai semnal de buy, uitandu-te pe indicator, pe la mijloc ti se propteste in rezistenta , ba face un pin bar, si o ia contra. Abia cand o ia contra indicatorul incepe sa muleze dupa PA.

 

te cred ...

poate exista un sistem mai bun

pot exista multe ---multe alte sisteme mai bune ...

insa deocamdata ...ne concentram pe acesta ,

daca vrei ... sa contribui ... esti liber sa o faci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ce voiam sa spun :

 

http://clip2net.com/clip/m122236/thumb640/1350302351-clip-45kb.png

 

Dupa ce pretul a coborat, si indicatorul si-a coborat banda :

 

 

http://clip2net.com/clip/m122236/thumb640/1350302962-clip-45kb.png

 

 

Ma asteptam la asta, si asta s-a si intamplat. Consider ca am demonstrat ceea ce am spus, si ca nu am spus-o sa ma aflu in treaba.

 

Cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ce voiam sa spun :

 

 

 

Dupa ce pretul a coborat, si indicatorul si-a coborat banda :

 

 

 

E adevarat ca NonLinearRegresion face un fel de repaint,dar de fapt asta e si treaba lui.Cred ca se stia de la inceput.Si la fel de adevarat e ca aproape orice indicator e in urma price action-ului.

Dar vad din imaginile tale ceva neinregula cu benezile NonLinearRegresion.Cred ca la setarile indicatorului la _period e mai putin de 300,si asta nu e bine .In range market iti va da semnale bune dar cand piata are volatilitate ridicata si e in trend vei avea mai multe semnale false decat trebuie.

 

Daca se vrea o filtrare mai buna a semnalelor,atunci aceea ar fi sa nu intrati in tranzactie la primul semnal ci la al doilea.Va filtra si din semnalele bune,dar din istoric se vede ca filtreaza mai multe semnale false decat bune (cel putin pe TF-uri mici).

 

Indicatori care nu fac acest fel de repaint sunt bollinger bands si keltner channels (si probabil mai sunt).Dar cu astia nu mai functioneaza strategia.

Editat de AdrianBc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.