Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

  • Management

Flames tocmai si-a schimbat incadrarea si a fost banat definitiv. Pentru Wolf si Zen ramane valabila suspendarea pe termen de 30 de zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

Si eu care speram ca o sa-mi pot bea Theraflu-ul in liniste si pace de dimineata :(

Fervex e mai bun ca Theraflu in raceli usoare. Eu am baut 6 plicuri de Fervex dar degeaba, eram foarte racit . Nu credeam, dar am trait si acum cred : am mancat o capatana din aia mare si un sfert, de usturoi, a doua zi raceala a fost dusa. Ce n-a putut vindeca chimicala a vindecat naturalul. Incearca.


Nu mai are rost acum, a fost banat deja. Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ bravo stefane, ce bine ca l-ai banat, probabil esti mai linistit, asta era solutia banarea.

Parerea mea este ca faci o mare greseala sa dai in doi oameni ca flames si wolf care stiu ce fac si din asta traiesc. Dar ca si in tara nu numai pe acest forum se vrea si se promoveaza lucrurile care nu sunt de calitate.

 

Parerea mea: este mare pacat, si eu am invatat de la flames si wolf multe lucruri bune, care m-au ajutat foarte mult legat de forex.

 

Dar na, ce sa zic este site-ul tau si probabil nu te intereseaza calitatea informatiilor ci doar traficul pe site.

In afara se plateste scump pentru informatii de genul NEOWAVES si aici erau gratis, de asta zic ca este pacat.

 

Faza cu amenintarea " ca poate vreau sa fac si eu parte din gasca celor banati sa te anunt " asta suna a amenintare, nu-mi place genul tau de atitudine pentru ca nu am comentat nimic si tu vii si ma ameninti cu banarea.

 

DACA ITI FACE ASA MARE PLACERE POTI SA MA BANEZI, TU ESTI SEFUL CEL MARE.

 

Mult succes,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Tu o poti lua cum vrei, tot ce pot sa-ti spun este ca nu era o amenintare. Ma gandeam ca poate vrei sa fii solidar. Dar deja m-am plictisit de explicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Un fost floor trader din Chicago, un pic baut, un pic mai mult chiar, explica vechea regula: let your winners ride, cut your losses short. http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tCcxr-fyF4Q#t=2077s Chiar si intoxicat omul stie sa prezinte regula numarul unu :)

 

Link-ul va duce la momentul unde omul meu explica cum sta treaba. Tot filmul insa are o ora si ceva si e destul de interesant. Prezinta un fel de ce-a fost si ce-a ramas in ceea ce priveste Chicago Mercantile Exchange. Prezinta jobul de zi cu zi al unui floor trader, dar si tranzitia de la floor traders la computer traders.

Editat de Criodi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Inainte de a fi banat, Zen m-a intrebat cu ce a gresit. Si pentru ca nu am apucat sa-i raspund pe privat si acum nu stiu daca isi poate accesa mesageria privata pana la expirarea zilelor de penalizare, o sa raspund public aici (de citit poate sa citeasca). Parerea mea este ca Zen a fost mai mult o victima colaterala. Poate singura lui greseala a fost ca nu i-a ignorat pe cei doi dupa ce a vazut ca nu se poate discuta cu ei. Nu e de condamnat, omul a vrut doar sa se apere. Dar vreau sa se inteleaga ca uneori nu am dispozitia necesara de a sta sa analizez cine cu ce a gresit. Si daca vad ca treburile escaladeaza, prefer sa-i penalizez pe toti cei implicati ca sa pun capat divergentelor. Consider ca nu sunt absurd si ca de obicei sunt destul de intelegator, dar ma streseaza la culme sa fac pe politistul cu niste oameni in toata firea. Nu suntem la liceu si daca voi nu va puteti rezolva problemele intre voi pe privat, le rezolv eu intr-un final. Numai ca rezolvarea mea nu va fi mereu pe placul tuturor, ci va fi cea mai simpla solutie pentru mine. Si cu cat se inmultuesc cazurile astea, cu atat disponibilitatea mea de a sta sa despic firul in jdemii de parti scade. Puteti sa ma judecati, dar ata ete. Imbatranesc si eu si nu am am timp si chef de "copilarisme".

 

In fine, Zen, ca sa-ti raspund: "ai gresit" este relativ. Trebuia doar sa-i ignori si pana la urma lucrurile se rezolvau.

 

Legat de Wolf si Flames sper ca este clar de ce au fost penalizati. Imi pare sincer rau de Wolf pentru ca apreciam postarile lui (cele legate de trading si nu cele in care se lua de alti useri). Apreciam si postarile lui Flames (tot partile legate strict de trading), dar la el nu e prima data cand ajunge in situatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este Zen a fost cel care a declansat toate astea si, din cauza asta, comunitatea poate ca a pierdut. Poate nu asa de mult pe flames, cat pe wolf, care era mult mai activ in analizele sale.

Nu am putut sa nu remarc de cate ori Zen, deschidea topicuri si era omniprezent pe toate topicurile, aproape ai fi crezut ca vrea sa iasa in evidenta cu ceva. Nu stiu daca asta a fost ideea dumnealui, habar nu am - insa asta a reiesit, in final a iesit in evidenta intr-un mod negativ insa. Cred ca asta i-a iritat si pe flames si pe wolf, nu cunosc toata povestea cu Fibonacci-ul (decat partea inceputa pe topicul deschis de mine, cel cu Analize in stilul Actionforex) - recunosc ca si pe mine, personal, m-a iritat acest gen de...nu stiu cum sa zic si nu stiu de ce. Omul poate a vrut sa para ca stie cat de cat cu ce se mananca acest domeniu si asta a deranjat, cand de fapt nu stia.

N-am inteles de ce flames a insistat asa de mult cu "a-si impune" punctul de vedere asa de acid, nu stiu de ce a recidivat...chiar nu era nevoie de asa ceva, dar in fine, el isi stie motivele.

N-am inteles de ce Zen, a continuat sa ii replice asa de sfidator lui flames, ca si cum ar fi avut dinainte pregatitete raspunsurile si generalizand totul. Iar Wolf de ce a luat partea lui Flames (sa fie din cauza ca impartasesc aceleasi idei in materie de Elliot?!) si a dat un ultimatum lui Stefan.

TNT curat!

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dirzuandreiovidiu

1.Nimeni nu e de neinlocuit. 2. Are balta peste. 3.Paguba-n ciuperci. Keep walking!

PS. Cred ca cel mai bine merge totusi una de-a noastra: daca te bagi in taratza, te mananca porcii!!! Astia s-au bagat in ``taratza`` mai rau ca aia in namol la Techirghiol.

Editat de johnbull
  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.