Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

"Atunci când activitatea creativă este alimentată de entuziasm, în spatele a ceea ce faceţi va exista o

intensitate şi o energie uriaşă. Vă veţi simţi asemenea unei săgeţi ce se îndreaptă către ţintă — şi

care se bucură de călătorie.

Cuiva care priveşte din afară i-ar putea părea că sunteţi stresaţi, dar intensitatea

entuziasmului nu are nimic de-a face cu stresul. Atunci când vreţi mai mult să vă atingeţi scopul

decât să faceţi ceea ce faceţi deveniţi stresaţi. Echilibrul între bucurie şi tensiune structurală se

pierde, câştigând cel din urmă." Eckhart Tolle .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De citit! Sa vedem cate se implinesc!

http://economie.hotn...pentru-2013.htm

PS. as vrea sa vad si eu aurul la 1.200 si petrolul la 50...dar, never say never, nu-i asa?

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Barbones

...nimic nu-i vesnic pe lumea asta...de-aia este acolo stop loss la minima zilei anterioare.

O-ntind si eu pana tine ata... ;)

PS. am ajuns la reputatia ...69. asta ma face sa ma gandesc la brokerii mei... >:)

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.3250 si 1.30 mi se pare potrivit sa iei ceva din piata daca ajunge maine acolo sau chiar azi

 

Anu asta expira optiunile in Decembrie chiar pe 21. Ha Ha ... expiram toti oricum.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Barbones

Cum o vrea Dumnezeu! Ma gandesc ca daca ar mai merge mai sus macar 100 pipsi, as face si io de-un purcel, ca pana acum doar am tot recuperat banii clientior: unul are b.e. la 15.000, celalalt la 50.000, asa ca de-abia de acum pot si io sa ma gandesc la ceva pt mine...

la cel de 50.000 mai e de lucru, asa ca...chiar am nevoie de pipsi, nu e doar lacomie...om vedea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot n-ai iesit cu ceva.... macar acolo ... sa stii ca-i luat B-)

As fi iesit la 3290 cu mai mult de 50%.

Tehnic am motive sa dau sell acolo daca mai vine o data iar pe stiri e de buy.

Mai precis pe la 3312 20

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ieseam de cate ori am simtit eu ca ar fi bine, nu mai faceam nici 150 de pipsi.

deseara, inainte de inchidere, mut sl-ul sub minima de azi.

disciplina trebuie sa ramana disciplina, chiar daca pierd tot profitul acum, voi castiga pe termen lung: cumpar pe max-ul zilei precedente si vand pe minimul zilei precedente. si pe mine ma doare ca s-a evaporat jumate din profitul zilei de azi, dar regula-i regula. Om vedea!

„Tradingul este un joc al probabilitatilor, in care cei norocosi dar nepriceputi vor castiga luna asta, dar vor pierde pana la sfarsitul anului, iar cei priceputi si care gandesc in probabilitati, poate vor pierde luna aceasta, dar vor castiga cu siguranta pana la sfarsitul anului!”

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.