Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

eu imi facusem cont la astia la inceput. se laudau ca iti dadeau full margin. Ei se laudau cu asta. Cum ca tu stii ce faci si nu te temi de margin call (poate face parte din stilul tau a tranzactiona sa te afli in zona aia :) sau nu stiu cum gandeau ei). Eu ca noob deschid pe demo prima pozitie la trozneala sa vad si eu cum se face un buy/sell. La ceva timp cand sa zic ca ajung pe la juma de cont, imi iau margin call si raman fara pozitie. Deschid alta, fac niste profit, inchid, deschid inca una, iar pierd.. iar se duce in jos, eu fara sl, iar iau margin call. Nu stiam eu cum e cu free margin, margin used etc. Insa nu inteleg dupa ce criteriu totusi ei dadeau margin call pentru ca asa cum imi amintesc, mi-am luat 2 margin call-uri cam "diferite" ca si parametrii de intrare ale lor iar marginea mea libera trebuie sa fi fost diferita cand s-a intamplat imposibilul. Nu stiu cum fac ei pe real :D

 

PS referitor la poza cu maria de mai sus. Pai daca a aruncat 3500 euro, sa incercam sa fim mai politically correct. Invineteste te rog ochiul drept al mariei si deasemeni mai extrage 2-3 dinti din zona incisivilor. :D

Editat de BogdanM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.