Sari la conținut

Am nevoie de ajutor si consiliere in Forex


Postări Recomandate

tavi_star spunea nu demult ca cea mai buna metoda de trade pe stiri e sa fii intrat si cu pozitia acoperita inainte de realizarea stirii cu 15-30 de minute. Sunt de acord cu asta, practic e cea mai rapida si sigura cale sa faci scalp pe stiri.  Check PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg cu trading212.com si nu am avut probleme de spread,(1,9 pe eurusd fix si pe stiri), si nici de swap, care la short eurusd 15.000 imi ia doar 1 eurocent pe noapte.....sa tot tii pozitii deschise overnight...

 

Incearca-i pe toti...nu te costa nimic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedem daca ideea e buna

 

usd/jpy         long

102,323 - intrare

102,276 - sl

102,459 - tp

 

am vrut sa atasez imagine ventru o vedere mai buna dar nu merge . E ceva legat de o eroare pe care nu o inteleg . Scalp foarte scurt !!

 

Ce o sa fie ???

fii atent :

Today's tip by Trading Central

Long USDJPY

Above 102.15

Targets 102.6&102.8

Use SL to limit risk

 

 

Desi nu am incredere in ei....mai sunt si altii care gandesc ca tine...

 

Uite aici o analiza pe care o cred...

 

http://www.swissquote-fx.com/~/media/MIG/Market%20Research%20publications/Daily%20Technical%20Report/en/daily_technical_report_2014_06_11_web.ashx

Editat de valim1975
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, unul dintre brokeri, GKFX trebuie sa fie broker Dealing Desk. Mi-a sarit la ei pretul chiar peste SL (SL setat cu trailing stop) !!! Eu le-as lua licenta la brokerii astia din categoria asta de farsori !

Si mie mi-a sarit peste SL (tot GKFX) setat dar mi-au bagat-o pe aia cu lipsa lichiditatii si nu cred ca era nici 0.5 loti. Asta nu insemnea ca trebuie sa le retragi licenta! De fapt in orice piata reala nu ai cum sa inchizi sau sa deschi o pozitie la un pret care nu a existat!

 

Aia cu cei care iti garanteaza pendingurile, SL TP am auzit dar unul serios inca mai caut. Se pare ca sunt doar o legenda.

 

Sau stie cineva un astfel de broker?( Cevareglementat nu prin paradisuri finaciare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, unul dintre brokeri, GKFX trebuie sa fie broker Dealing Desk. Mi-a sarit la ei pretul chiar peste SL (SL setat cu trailing stop) !!! Eu le-as lua licenta la brokerii astia din categoria asta de farsori !

Si mie mi-a sarit peste SL (tot GKFX) setat dar mi-au bagat-o pe aia cu lipsa lichiditatii si nu cred ca era nici 0.5 loti. Asta nu insemnea ca trebuie sa le retragi licenta! De fapt in orice piata reala nu ai cum sa inchizi sau sa deschi o pozitie la un pret care nu a existat!

 

Aia cu cei care iti garanteaza pendingurile, SL TP am auzit dar unul serios inca mai caut. Se pare ca sunt doar o legenda.

 

Sau stie cineva un astfel de broker?( Cevareglementat nu prin paradisuri finaciare)

 

Cei cu care lucrez eu sunt reglementati si de ASF-ul Romanesc...dar sunt Bulgari, adica au fond de garantare ca la noi, adica 20.000 euroi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei cu care lucrez eu sunt reglementati si de ASF-ul Romanesc...dar sunt Bulgari, adica au fond de garantare ca la noi, adica 20.000 euroi.

 

Nume si ITI GARANTEAZA EXECUTIA IN PRETUL TAU prin TP SL si pendinguri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de Trading212 e vorba. .Eu am avut acum ceva timp la ei un dax care inchisese vineri sub 9100, iar luni a deschis la 9130...si a luat-o in sus. SL-ul meu era la 9100, si mi-a fost executat la cat am pus eu, chiar daca piata a deschis mai sus. Daca erai la markets.com, ti-ar fi inchis la cat s-a deschis piata, fiinca acolo am patit nu o data . Acum ca se GARANTEAZA....nu stiu. Stiu doar ca  am spread de 1,9 pipsi pe eurusd si ca spreadul nu creste nici chiar la NFP. La ei poti sa pui TP si SL la ce distanta vrei tu, nu ca la altii care te obliga minim 8 pipsi.....si cu asta am zis tot.

 

Testati si voi pe demo...chiar daca graficele de pe demo sunt diferite de cele pe real, cum de altfel este la toti, dar macar la ei reflecta cursul ,fata de altii (HFX in speta) care una zic pe demo, si alta este pe real. Nu pot sa nu remarc aspectul acesta, care este o manareala pe fata, dar nu ai cum sa o observi in mod normal : graficele de pe serverul demo sunt comune cu cele de pe serverul real, dar daca folosesti un program de inregistrat imaginea pe care o ai pe ecran, observi ca pe demo cursul nu a ajuns niciodata acolo, dar la maxim/minim apare ca ar fi fost....si e vorba de 4-5 pipsi. Daca aveai pending pe demo.....nu ti-l executa, dar pe real ti-l executa ( daca nu ar fi manarit spreadul). Nu ai ce sa le faci providerilor, intrucat declara ca serverul demo este STRICT DE ANTRENAMENT, iar ei nu declara ca iau cotatiile din piata.

 

Astept pareri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.