Sari la conținut

Strategia mea intraday - LP50


Postări Recomandate

Din moment ce imi zici ca tie iti merge e clar ca sunt io batut in cap lucru la care ma asteptam sa fiu sincer .Am id de mes rer_try dac poti si ai timp poate vb pe mess imi e greu sa explic pe forum de ce m-am lovit . In principiu o inteleg insa nu imi merge si nu imi dau seama de ce .Acum o incerc si realtime poate rezultatele vor fii altele .Oricum felicitari celui care a facut-o si ii multumesc ca ne-a impartasit-o si noua.[/align]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Din moment ce imi zici ca tie iti merge e clar ca sunt io batut in cap lucru la care ma asteptam sa fiu sincer .Am id de mes rer_try dac poti si ai timp poate vb pe mess imi e greu sa explic pe forum de ce m-am lovit . In principiu o inteleg insa nu imi merge si nu imi dau seama de ce .Acum o incerc si realtime poate rezultatele vor fii altele .Oricum felicitari celui care a facut-o si ii multumesc ca ne-a impartasit-o si noua.[/align]

Da' de ce nu incerci sa postezi cateva exemple de tradeuri nereusite?

E mai usor sa zici " e clar ca sunt batut in cap" decat sa vezi ce nu merge? Sau macar ce nu ti se potriveste tie?

Poate nu ai rabdare sa urmaresti fiecare lumanare in parte? Poate intri prea tarziu?

Macar stii ce sa cauti atunci cand iti alegi/formezi strategia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Salut.

LP si ceilalti de pe forum, am o intrebare:cum pun pe chart acele nivele M1, -M1 etc?Am de gand sa testez metoda pe demo si daca merge o voi pune in aplicare si live.LP felicitari pt. aceasta metoda si sper sa am acealeasi rezultate ca si tine(cel putin);) cat de curand.

Bafta la pipsi la toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

LP si ceilalti de pe forum, am o intrebare:cum pun pe chart acele nivele M1, -M1 etc?Am de gand sa testez metoda pe demo si daca merge o voi pune in aplicare si live.LP felicitari pt. aceasta metoda si sper sa am acealeasi rezultate ca si tine(cel putin);) cat de curand.

  Bafta la pipsi la toata lumea.

Eu sper să nu ai aceleași rezultate ca și mine ;) Strategia a mers foarte bine vreo 6 luni, după care în a doua jumătate a anului trecut a ieșit pe minus 3 luni consecutiv și am abandonat-o. Per total am avut un mic plus cu ea, insuficient pentru a o păstra. În prezent nu mai lucrez intraday (nu am timp). S-a dovedit încă o dată că piața se schimbă mereu (unul din motivele pentru care nu cred în sisteme complet automate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut.

LP si ceilalti de pe forum, am o intrebare:cum pun pe chart acele nivele M1, -M1 etc?Am de gand sa testez metoda pe demo si daca merge o voi pune in aplicare si live.LP felicitari pt. aceasta metoda si sper sa am acealeasi rezultate ca si tine(cel putin);) cat de curand.

  Bafta la pipsi la toata lumea.

Eu sper să nu ai aceleași rezultate ca și mine ;) Strategia a mers foarte bine vreo 6 luni, după care în a doua jumătate a anului trecut a ieșit pe minus 3 luni consecutiv și am abandonat-o. Per total am avut un mic plus cu ea, insuficient pentru a o păstra. În prezent nu mai lucrez intraday (nu am timp). S-a dovedit încă o dată că piața se schimbă mereu (unul din motivele pentru care nu cred în sisteme complet automate).

 

  Salut LP.

De ce nu mai functionaeaza metoda?Ai gasit vreo explicatie?

Am o metoda pe care o tranzactionez live(daily) dar vroiam si ceva care sa matine ocupat in timpul zilei cand sunt liber.Nu speram sa ma inbogatesc cu ea ci doar sa-mi 0omor timpul si poate sa mai fac si un ban in plus.Nu strica niciodata:biggrin:.Daca spui ca metoda ta nu mai merge poate vii cu ceva nou[-O<.Oricum voi testa metoda ta pe demo timp de vreo luna.Daca rezultatele sunt satisfacatoare o voi incerca si pe live.

Intre timp poate ne ajuti  tu cu vreo metoda noua.(Chiar as fi curios a stiu ce metoda tranzactionezi in prezent).Inca ceva:tot nu mi-ar spuns cum pun nivele pe chart?

  Mersi si multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am explicat la pagina 7 a documentului exact cum se obțin acele nivele. Bănuiesc că ai descărcat fișierul zip din primul post, ai acolo și documentul, și indicatorii, și template-ul.

 

Legat de motivul pentru care strategia funcționează bine în unele luni și mai slab în altele - am răspuns. Piața e în continuă schimbare, există perioade cu volatilitate mare sau mică, există trenduri prelungite urmate de perioade de stagnare sau chop etc. Eu încă nu am reușit să găsesc o metodă care să dea rezultate bune indiferent de tipul pieței, cel puțin nu intraday. În prezent lucrez doar pe grafice de 4hr și daily.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.