Sari la conținut

Strategia mea intraday - LP50


Postări Recomandate

  • 2 luni mai târziu...
  • Management

Conform datelor afisate in profil, LazyPawn a fost "vazut" ultima data aici pe 25 septembrie . Poti sa-i scrii un mesaj privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

LazyPawn mai este activ pe acest forum? As dori sa purtam o scurta discutie legata de aceasta strategie ce mi se pare destul de interesanta... Daca o mai urmareste cineva si e interesat de ea.. ;)

Salutare,

 

Eu testez strategia de circa 2 saptamani. A generat semnale false insa este clar pe profit. Suplimentar fata de cele aratate in documentatia LP, am atasat linii bolinger si un STO oscilator.

 

Sunt convis ca piata isi va schimba caracteristicile in cele din urma, iar strategia nu va mai fi profitabila, pentru o perioada. Eu incerc sa identific semnalele care indica momentul de "pauza" pe LP50. (cand o pun in cutie si cand reincep sa o folosesc).

 

Stima,

 

MN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu este sa combinati metoda de joc cu alte metode postate pe forum sau analize etc.Poate sa iasa o combinatie buna, si sa gasesti momente optime de intrare pe piata.Strategia Lp50 am testat-o la inceput, cand m-am apucat de trading.Eu n-am avut profit cu ea insa cred ca a fost de vina lipsa de experienta, si din cate imi amintesc nu face fatza la stiri si cand e agitata piata.(astea din cate imi amintesc eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu este sa combinati metoda de joc cu alte metode postate pe forum sau analize etc.Poate sa iasa o combinatie buna, si sa gasesti momente optime de intrare pe piata.Strategia Lp50 am testat-o la inceput, cand m-am apucat de trading.Eu n-am avut profit cu ea insa cred ca a fost de vina lipsa de experienta, si din cate imi amintesc nu face fatza la stiri si cand e agitata piata.(astea din cate imi amintesc eu)

 

Intradevar trebuie combinata si cu alte strategii pt ca unele intrari trebuiesc rafinate. Iar altele oprite ceva mai devreme decat indica MM strategiei. Oricum imi pare a fi buna si pe perioade lungi de timp chiar. Are ce e drept vb autorului si perioade in care nu prea se aplica. Dar o gasesc utila la eurusd, pound si usdjpy...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Iti poti da seama cand functioneaza.Cand piata e flat e bine sa stai pe tusha, pt ca atunci cand iti apare un semnal pretul o ia imediat in partea opusa..si tot asa.

La dnul Lazy ii merge fiindca mai stie si alte chestiuni inafara de strategia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.