Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

macar asteptati o confirmare pe 15min daca vreti sa intrati long? glumesc.

e clar ca tehnicul nu mai are de-a face nimic aici.

post-1398-1218200318_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine s-o fi suparat asa rau???????

e-u si g-u sunt efectiv in cadere libera. si pun pariu ca vor face o corectie sideways scirboasa dupa care isi vor continua caderea, nu cred ca vedem retracement normal. ar fi prea simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macar asteptati o confirmare pe 15min daca vreti sa intrati long? glumesc.

e clar ca tehnicul nu mai are de-a face nimic aici.

Ma gândesc ca rechinii care au înregistrat profituri uriaşe o sa înceapă sa închidă pozitiele pentru weekend si astfel sa-i dea un imbold de început de reverse Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt uimit ca m am uitat si in trecut si am mai vazut o cadere ca asta prin 2005 daca va uitati la eu. nu mi am imaginat nici o clipa saptamana asta ca va avea o asemenea amploare, exact scrat aici tehnicu nu mai are ce cauta daca spargem 148 187 lucruile vor lua o intorsatura si vom avea o corectie wekkly si vom merge mult in jos 138 cine stie, semana mult cu 2005 si ceea ce spunea tradelover dar am strica patternurile de buy ca nu sunt incheiate la daily -eu am scapat aprox tot din aceatsa cadere sunt inca in hedge si sunt de sus si la euro si lira am ratat iesirile ca nu am crezut in scenariul asta---asta e!!!!-

 

am piedut si cateva nopti facand analize si uitandu am pe grafice si e destul de greu sa faci previziuni- si inca ceva: nu sunt adeptul indicatorilor dar sa vedeti unde e rsi la monthly pretul e supralicitat iar la acest time frame a inceput coborarea. pana la sfarsitul anului dupa indicator vom fi bearish. astept o corectie mai mare sa ies din buy si sa reintru sell (nu mi place scanriul asta dar nu am ce face.)

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt uimit ca m am uitat si in trecut si am mai vazut o cadere ca asta prin 2005 daca va uitati la eu. nu mi am imaginat nici o clipa saptamana asta ca va avea o asemenea amploare, exact scrat aici tehnicu nu mai are ce cauta daca spargem 148 187 lucruile vor lua o intorsatura si vom avea o corectie wekkly si vom merge mult in jos 138 cine stie, semana mult cu 2005 si ceea ce spunea tradelover dar am strica patternurile de buy ca nu sunt incheiate la daily -eu am scapat aprox tot din aceatsa cadere sunt inca in hedge si sunt de sus si la euro si lira am ratat iesirile ca nu am crezut in scenariul asta---asta e!!!!-

 

am piedut si cateva nopti facand analize si uitandu am pe grafice si e destul de greu sa faci previziuni- si inca ceva: nu sunt adeptul indicatorilor dar sa vedeti unde e rsi la monthly pretul e supralicitat iar la acest time frame a inceput coborarea. pana la sfarsitul anului dupa indicator vom fi bearish. astept o corectie mai mare sa ies din buy si sa reintru sell (nu mi place scanriul asta dar nu am ce face.)

Rămân la părerea ca se exagerează cu aceasta cădere. Da recunosc ca e ceva ce eu nu tin minte....dar trendul pe distante mari e BULLish si e departe sa fie stricat. Aşa ca o sa fie sărbătoare si la tauri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce e interesant ca preţul la petrol a stat neclintit, abia astăzi a înnoit lowul cu câţiva pipsi

 

P.S. Cineva foarte mare si tare cred ca e implicat in toată maşinaţia aceasta. Seamănă situaţia cu Soros- marca germana

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci Iordaki, pretul la petrol intra adevar a stat neclintit idee e ca se asteapata un raspuns din partea georgineilor si rusilor, prin Georgia trece unul din cele mai mari oleoducte de petrol din lume Baku Tbilisi Ceyhan, daca Rusia invadeaza Georgia sau conflictul va degenera in Abhazia si Osteia se vor intrerupe livrarile de petrol pentru europa, in al doilea rand prin nordul celor doua provioncii separatiste trec conductele de petrol rusesti din Daghestan si Siberia catre portul Novorrossisc (nu stiu daca am scris bine) toata lumea asteapa, criza petrolului inca nu si a spus ultimul cuvant eu zic ca abia incepe. pretul petrolului s a destabilizat acu 2 luni de la aruncarea in aer de catre nigerieni a conductelor si i au speriat tare pe cei de la NYSE, o criza in Caucaz e si mai periculoasa decat tot ce a fost pana acu, semana foarte mult cu conflictul din balcani dar aici e vb de altceva, Serbia nu a fost si nu va fi nicodata drum energetic cum este Caucazul. Oleoductul in cauza (Baku Tbilisi Ceyhan) are si o conotatie profund geopolitica din care nu lispseste batalia pentru resurse si este mai mare decat ne o inchipuim noi, deci: aceasta conducata a fost construita de niste concerne din Vest fara aportul rusilor, pe scurt s a incercat si reusit demonopolizarea extractiei si transportului din Asia Centrala spre Europa si iesirea din sfera rusilor. pentru rusi o minoritate in ruseasca in nordul cauzazului si problemele celor doua provincii nu face decat sa le asigura stabilimentul intrarii in regiune. astfel daca conflictul inceput azi va degenera ne vom astepta la o noua crestere a petrolului mai ales ca e controlat de bursa de la londra aceasta ruta.

 

cat de EU si GU nu mai inteleg nimic -- la o asemenea cadere ma gandesc din ce in ce mai des si la scenariul bearish pentru urmatoarele 2 3 4 saptamani in rest nu stiu, mi se pare anormal ce se intampla in piata cel putin din punctul meu de vedere. in rest vom vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa moara masa ce a plecat iar.De azi dimineata astept sa-mi treaca nervii si ....imi face in ciuda.Totusi am observat ca pe montly oscilatorii au stat destul de mult pe sus, mai ales stochasticul.Cu tot dragul am asteptat si eu sa plece in sus, dar uitandu-ma pe TF-uri mari a cam pierit speranta. :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.