Sari la conținut

GBP/JPY


oltciter

Postări Recomandate

am uitat sa pun graficele.

4h si 40min. targetul e indicat pe 40min.

inca nu avem semnal de intrat long.

post-1398-1218502113_thumb.jpg

post-1398-1218502119_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu mai vedem 217 pentru ceva timp de acum inainte... si nici 213 nu-s asa de sigur ca mai vedem. m-am inselat ieri. sau e posibil sa ma insel si acum hehehe... urmarim trendul, nu facem predictii.

nu vad semnal buy pe nici un tf.

daily a dat semnalul de short cind a trecut sub linia de trend testata de atitea ori. asta inseamna de fapt confirmarea divergentei bearish ascunse de pe weekly... si ca s-o spun pe aia dreapta, configuratia sugereaza ca urmeaza o impulsiva lunga in jos care s-ar termina sub 192 - undeva intre 188 si 176.

h4 se adinceste tot mai mult, nici un semn de retrac inca.

40min este inca sub linia de trend; se poate intra long pentru retrac dupa ce linia de trend e incalcata, cu un target la 211.50-212, dar dupa aia o sa ne indreptam tot in jos.

post-1398-1218555081_thumb.jpg

post-1398-1218555086_thumb.jpg

post-1398-1218555090_thumb.jpg

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa continui cu analiza... londra inchide in 20 de minute si cursul nu pare sa se modifice, deci nu se intentioneaza ridicarea de profituri. cred ca vom asista la o noua cadere pe restul sesiunii ny de azi. sau in orice caz, cursul nu se va misca in sus.

cine e short, sa-si mentina pozitia. cine nu, sa astepte o noua oportunitate de short (eventual o intrare long pe retracul h4 in sus pentru cine e amator de senzatii tari).

cred ca trendul daily in sus s-a cam terminat.

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

analize ewa pentru cadjpy si ej cu doua mentiuni---brokeru nu mi arata tot istoricul si nu am putut sa vad ce e mai departe de 2000 doar la cad j(poate nici nu era.) a doua mentiune pentru ej e posibila ca analiza sa fie gresita am postat totusi ca sa vad si alte alternative- e posibil ca val unu sa fie un 5 mai mare dar inca nu stiu asta.

post-1776-1218564756_thumb.jpg

post-1776-1218564760_thumb.jpg

post-1776-1218564790_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iordaki... am o intrebare, ca nu prea ma descurc asa bine cu EWA, inca invat.

se pare ca g-j a plecat in jos cam tare. banuiesc o impulsiva pe daily, si cred ca acum suntem in valul 4 care ar trebui sa urce dar nu mai sus de 210.55. dupa care urmeaza un 5 in jos, sub minimul de azi (202.5x parca).

e bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iordaki... am o intrebare, ca nu prea ma descurc asa bine cu EWA, inca invat.

se pare ca g-j a plecat in jos cam tare. banuiesc o impulsiva pe daily, si cred ca acum suntem in valul 4 care ar trebui sa urce dar nu mai sus de 210.55. dupa care urmeaza un 5 in jos, sub minimul de azi (202.5x parca).

e bine?

Sunt mai multe variante...

1) Din 17.3.08 pana la 24.7.08 avem 123 si ce est ein jos e valul 4--in acest caz avem leading deagonal triangle http://smages.com/t/97/3a/973ae98d78d2b9c7735176ce9a90d080.jpg in acest caz ar trebui sa NU coboram mai jos de 199.96 (altfel se anulează)---eu deocamdată trăiesc cu acest scenariu http://smages.com/t/c3/c9/c3c9365b9e4873d4f28c831bc46bbac9.jpg

2)In loc de 123 avem ABC si astfel închidem sau A sau W(in loc de (iii) ) si ce avem in jos o sa fie sub forma de ABC care complectează un B sau un X in dependenta se avem sus in loc de (iii). Deci ce avem astăzi....sau am inchis valul 3 mai mic si o sa mai avem un val 4 si 5 si astfel o sa fie un A si o sa mai fie B si C. Sau deja am terminat un B sau un X sau (iv).

Asa sau altfel aştept in sus....acum depinde de mai multe chiar acum sau ceva mai de jos.....

Sper ca am fost de înţeles....sorry de rebusul expus de mine.

 

Spor la studiere!!! :)

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

nu stiu ce parere aveti voi..dar nu ma asteptam la o scadere sub 190 atat de repede... cred ca trendul general s-a schimbat in jos de mult

Cat nu ar suna de banal dar după numerotarea mea se cere o plecare spre 202.## Intrabarea de la e nivel sa începem s ne ridicam

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.