Sari la conținut

Admiral Markets


Cityzen

Postări Recomandate

postez si eu o conversatie cu cei de la AM.si va intreb si pe voi:este posibil sa pierzi mai multi bani decat ai in cont?

 

Our company representative will be with you in a moment. Meanwhile you can submit your question.

 

14:58 Manager has joined the chat.

 

sincu | 14:58

buna ziua

 

I | 14:59

Buna ziua

cu ce va pot ajuta?

 

 

sincu | 14:59

de cateva zile studiez site-ul dumneavoastra interesat fiind de deschiderea unui cont real

am descarcat contractul client persoana fizica si am cateva nelamuriri

 

I | 15:00

ce nelamuriri aveti?

 

 

sincu | 15:00

penultimul punct din contract

sa inteleg ca pot sa pierd mai multi bani decat am in cont?

 

I | 15:02

da, insa doar in cazul in care luati un risc exagereat si lasati pozitii peste weekend cand poate sa apara un gap mare

 

I | 15:03

exemplu: aveti 100 USD si tranzactionati cu 0.2 lot, pierdeti 25 pip si urmeaza un gap de 40 pip, asta inseamna ca va inchide pe - 15 pip, adica - 30 USD

 

 

sincu | 15:04

si ce se va intampla atunci cu cei -30usd?

 

I | 15:04

cand alimentati din nou se retrag din banii depusi

 

sincu | 15:04

si daca nu mai alimentez?

 

I | 15:05

nu se intampla nimic grav

 

sincu | 15:05

cum este posibil asa ceva?tranzactia nu ar trebui sa fie inchisa automat?

fiti mai explicit va rog?

 

I | 15:06

este inchisa la Margin Call de 30%

dar daca apare GAP atunci e inchisa la primul pret dupa GAP

 

sincu | 15:08

oksa presupunem ca cineva deschide un micro cont si pierde 100usd.cine va suporta acea pierdere?

 

I | 15:09

compania Admiral Markets

 

sincu | 15:09

clientul presupun...odata ce a semnat contractul si a luat la cunostiinta penultimul punct al contractului

AM is authorized to disclose information or documentation relating to Customer’s account and Customer’s transactions to AM’s respective affiliates

 

I | 15:10

daca va referoti la pierdere mai mare de valoarea contului

 

sincu | 15:10

da la asta ma refer

 

I | 15:10

aceasta se refera la informatiile Dvs. personale

 

sincu | 15:10

despre acest citat ce imi puteti spune?

AM has discretion to re-route customer orders out of automated execution systems for manual handling (in which case execution or representation of Customer’s order may be substantially delayed);

sau aici...

 

I | 15:12

ca daca este necesar sa verificam anumite tranzactii in Romania, atunci AM ne va furniza infomatiile respective

AM are dreptul sa va dea reqotare pentru tranzactii, ceea ce poate prelungi timpul de executie a ordinului

 

 

sincu | 15:13

Customer acknowledges that it may not be possible to cancel or modify an order. Any attempt to cancel or modify an order is simply a request to cancel or modify.

Customer authorizes AM to engage in proprietary trading, and to execute the proprietary trades of its affiliates, even though AM may simultaneously hold unexecuted Customer’s orders for the same products which could be executed at the same price.

 

sincu | 15:14

adica daca exista cotatii, ei vor trimite preferential ordinele afiliatilor in dauna ordinelor mele, care pot sa nu fie executate.

 

I | 15:16

In momente de volatilitate maxima brokerul va suspenda pe un anumit interval de pret modificarea ordinelor, sau chiar inchiderea

asta se intampla doar in cazuri de volatilitate exagerate pe tipul de cont Standard, unde este executie prin Dealing Desk

 

sincu | 15:19

raspunsurile dumneavoastra nu m-au convins delocin special situatia ca ai putea pierde mai multi bani decat ai in cont

 

I | 15:19

Daca e sa analizati totul din acest contract atunci va puteti crea o imagine gresita despre modul de executie a ordinelor

 

 

sincu | 15:19

acest lucru este inadmisibil la un broker ce se respecta si totodata are grija de clientii lui

 

I | 15:20

prin acest contract compania se protejeaza de situatiile critice care pot sa apara in piata

 

sincu | 15:20

cum adica?

 

I | 15:20

in rest este bine sa testati executia pe un cont demo, acelasi lucru este si pe real

 

sincu | 15:20

si clientii cum ii aparati?

 

I | 15:20

si sa aveti in vedere ca executie pe cele 2 tipuri de conturi este foarte diferita

 

I | 15:22

Dvs. tranzactionati pe o piata extram de volatila unde brokerul va ofera un pret la un spred uneori mai mic decat cel din piata reala

acest lucru poate duce si la pierderi pentru broker

 

deci si grija de clienti are partea buna si rea

dar mereu incercam sa facem tot ce e mai bun

 

I | 15:23

puteti sa vedeti referinte pe diferite site-uri

 

 

sincu | 15:23

eu testez de cateva luni platforma dumneavoastra demo si mi se pare ok pana acumpierdere a conexiunii din cand in cand,in rest okdar cu pierderea mai multor bani decat sunt disponibili in cont ati dat-o in bara rau de tot

dati-mi cateva exemple

 

sincu | 15:25

unde pot gasi referinte despre dumneavoastra

 

sincu | 15:27

mai sunteti?

 

I | 15:28

pai v-am scris exemplul mai sus

acest lucru se intampla la orce broker

poate nu scriu toti in contract

referinte gasiti pe Vamist

e un forum de forexisti

 

sincu | 15:29

pierderea mai multor bani decat ai in cont?

nu cred

 

I | 15:29

da

 

sincu | 15:30

ok multumesc mult o zi buna

 

I | 15:30

o zi buna!

 

15:30 Manager has closed the chat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ...

Tot ce pot sa zic, din experienta cu Admiral (pe cont real), este ca am avut un pending la EJ (sell stop) si mi-a fost deschis cu 80 pp mai jos decat unde l-am pus eu. Ordinul s-a activat la o stire foarte "rosie".

Iar alta data, tot la un sell stop cu TP prevazut, ...tot la o miscare pe stire, ... pretul a trecut peste entry, peste TP ...si s-a dus la draq in jos ..si practic ordinul l-am gasit anulat cu totul.

Ideea este ca in ambele situatii am gasit referinte despre ordinele respective in History la comment. Eu consider ca sunt corecti in felul lor, doar ca ...astea sunt regulile de executie la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cocolino 1987:

 

 

Acceptind sa tranzactionezi Forex trebuie sa stii ca intotdeauna de cealalta parte a tranzactiei se afla brokerul la care deschizi contul.Deci daca deschizi o pozitie de cumparare el va fi cel care va lua pozitia opusa tie ,adica vinzare. Simplu spus daca tu faci bani el pierde si invers.

 

Daca poti pierde mai multi bani decit ai in cont? Daca ai tranzactiona contracte reale de bani la Bursa de Marfuri de la Chicago sau la alte burse "reale" din alte parti din lume si pozitia ta ar ajunge pe minus , ai primi instiintare ca trebuie sa trimiti imediat fonduri suplimentare ca sa aduci pozitia "la normal" ,in caz contrar pozitia ta va fi inchisa si oricum vei fi obligat sa trimiti fonduri pentru a acoperi pierderea.

 

Ordinul tau printr-un broker Forex ramine la nivelul brokerului ,banii reali care i-ai pierdut intra in contul brokerului , suma negativa nu se ia in considerare.

 

Inca ceva: se intimpla foarte des ca pietele financiare sa se deschida cu o gaura "gap" fata de ziua anterioara.Dar exact cum am spus mai sus,atit timp cit nu tranzactionezi la o bursa reala de marfuri nu trebuie sa-ti faci griji.

 

 

Ceea ce este insa cel mai important este sa intelegi mecanismele economice care stau in spatele pietei"banilor", mecanisme care fac ca aceste piete sa fluctueze pe intervale de timp mai scurte sau mai lungi.

 

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este normal sa poti pierde mai multi bani decat ce ai in cont. Acest lucru este valabil la orice broker. Pierderea suplimentara este, de obicei, suportata de client.

Impotriva acestui lucru exista margin call.

Totusi, in cazul in care acest margin call este declansat in interiorul unui gap, el se va executa la iesirea din gap, nivel la care equity poate sa scada chiar mai mult decat balance.

Gap-uri apar de obicei peste wkd, dar pot fi chiar si intraday.

 

Un exemplu concret pe care l-am studiat pe tick data(am facut un raport de risk management la vremea respectiva) a fost stabilirea acelui prag de 1.20 pe EURCHF. in miscarea de 10% in cateva minute, a existat un gap chiar de 160 de pipsi, urmat apoi de un altul tot de vreo 160 de pipsi in directia opusa (practic, s-a inchis primul gap, insa na... cine a fost in margin call in acel gap a fost executat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cocolino iei prea in serios balaceala asta cu forex, e doar fun. cand ai dat in margin call deja ai gresit, ce mai conteaza daca esti pe 0 sau pe -10$. Daca tranzactia ta ar da in margin call si s-ar intoarce trendul, ce ai prefera? sa iti inchida brokerul tranzactia sau sa ti-o lase in continuare? mie AM mi-a inchis imediat tranzactia cand s-a apropiat de MC, am avut un spike si hap. asa ca nu trebuie sa iti faci probleme ca AM o sa te lase pe tine miez sa iti faci de cap la MC.

 

Una din greselile pe care am facut-o si eu e sa fii subcapitalizat. Daca nu ai bani indeajuns poti sa iti cauti un broker forex cent chiar daca e ca un demo ai spatiu mai mare de vaslit.Posted Image

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

A incercat cineva promotia asta:

Dragi traderi,

 

Acum aveți oportunitatea de a vă invita toți prietenii la Admiral Markets!

 

Este ușor, rapid și cel mai important – profitabil! Pentru a trimite invitații prietenilor, introduceți login-ul din Biroul Traderului (adresa de e-mail) și numărul contului real personal de tranzacționare. Apoi puteți introduce numele și adresele de e-mail ale prietenilor pentru a le trimite o invitație cu informația necesară. Imediat ce un prieten urmează link-ul, deschide un cont real de tranzacționare si indeplineste conditiile minime, atât dvs. cât și prietenul dvs. veți primi câte un depozit de 50 USD de la Admiral Markets!

 

Mai multe informații aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca la admiralmarkets au o promotie cu 50 $,dar trebuie sa-ti trimita cineva invitatie.daca mai pui tu 10 sau 20 $ ai cont.la depunere nu-ti ia bani si la retragere nu sint mari comisioanele daca retragi prin Raiffeisen

Bank.probabil ca un cont de 60-70 $ o sa-ti para mic,dar pentru testare eu cred ca nu este mic si daca reusesti sa-l tii pe plus po-ti alimenta cu mai mult.trebuie sa fie cineva in forum care are cont sa-ti faca o invitatie.avantajul este dublu pentruca ia si el 50 $.si eu trebuie sa-mi fac un cont si daca are cineva cont la admiralmarkets sa spuna ca ii dau adresa de email sa-mi faca o invitatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.