Sari la conținut

Concurs Forex Challenge - ianuarie 2009


Stefan

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 317
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • Management

Instaleaza platforma (vezi sa fie de la FxPro sau sa-ti pui tu serverele de FxPro) si da-i file->login si baga userul si parola.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Poti sa trimiti si chestionarele deja... %%-

Le trimit luni sau marti... cand vor aparea si statement-urile (fara partea in care apare numele real al traderului).

 

Asteptam cu interes concurentii sa vorbeasca despre strategiile de tranzactionare :D. Ori aici, ori, daca se explica mai pe larg strategia, in sectiunea de strategii si planuri de tranzactionare. Damien, cred ca pe tine te asteapta cei mai multi. :)

 

Tot luni voi trimite si castigatorii la FxPro, dupa care veti fi contactati pentru a vedea cum intrati in posesia premiilor. Pana atunci, o sa-i rog pe castigatori sa-mi spuna daca au deja conturi live la FxPro. Banuiesc ca cei care au deja conturi live pot opta pentru virarea premiului in contul existent sau pentru deschiderea unui cont nou. Celorlalti li se va deschide un cont nou la FxPro pe care il pot folosi atat pentru trading cat si pentru a isi scoate banii daca nu vor sa-i tranzactioneze.

 

Va multumesc tuturor pentru participare! Castigatorii ii felicit luni. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Mihai, motivul pentru care am vrut sa te fac atent era pentru ca am vazut ca la un moment dat ca equity-ul tau era mai mare decat al celui care este acum pe pozitia 5. Practic erai pe pozitia 5 la FxPro dar pe vamist apareai mai jos in clasament pentru ca nu aveai statement-ul publicat. Banuiesc ca pozitiile pe care le aveai deschise s-au dus in alta directie pentru ca vad ca ti-a scazut equity-ul.

 

Pe vamist nu s-a vazut (si probabil nici proprietarii conturilor nu au stiut pentru ca le-au lasat nesupravegheate), dar pozitia 5 a fost discutata la mustata.

 

Anyway, mai sunt cateva minute de trading daca vrea cineva sa se aventureze %%-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Se pare ca avem si o surpriza: Titidinb. A ajuns pe locul 3.

 

@Titidinb, a fost strategie sau noroc de ai aparut asa dintr-o data? %%-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca avem si o surpriza: Titidinb. A ajuns pe locul 3.

 

@Titidinb, a fost strategie sau noroc de ai aparut asa dintr-o data? %%-

Ajunsesem pe la 500$ si apoi n-am mai tranzactionat timp de 2 saptamani. Saptamana asta m-am apucat din nou si ieri am ajuns la suma curenta. De abia ieri am observat ca nu se updata pe vamist, dar cand sa verific platforma surpriza: cade netu. Azi verific platforma si vad ca la tools/options parca nu era bifat ceva. Nu stiu cum am reusit, ori din greseala, ori poate am inchis fortat platforma, imi cer scuze oricum in special lui rookie13.

 

Cu privire la strategie/noroc nu stiu ce sa-ti raspund, poate a fost putin din amandoua. La cum s-a dus GBP-ul in sus in saptamana ce tocmai trece, eu zic ca a fost speculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Incepand de acum, puteti sa vedeti statement-urile concurentilor dand click pe numele lor in forex[/acronym]-challenge"]pagina concursului

 

Va multumesc inca o data tuturor pentru participare si ii felicit pe castigatori:

 

# Trader Equity

1 damien 31,995.02 USD

2 hashshashin 9,046.16 USD

3 titidinb 5,425.36 USD

4 sugubi 4,541.44 USD

5 kanizaress33 4,522.48 USD

 

Daca aveti deja cont real la FxPro va rog sa-mi spuneti pe privat numarul contului (am primit deja un numar). Daca nu aveti... veti avea %%- In cursul zilei de maine o sa trimit datele celor de la FxPro si in zilele urmatoare va vor contacta ei.

 

Tot maine revin si cu chestionarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc inca o data tuturor pentru participare si ii felicit pe castigatori:

 

Stefan,

 

multumim pentru efortul de a initia, organiza si a duce la sfarsit acest concurs!

 

Sper ca zilele urmatoare, dupa ce vei scapa de chestionare, sa poti savura in liniste bucuria lucrului bine facut !

 

 

Mult succes in toate proiectele si demersurile tale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.